Vrchlabští hokejisté si v dohrávce 39. kola Chance ligy proti jihlavské Dukle připsali cenný bod. Ten jim v normálním hracím čase zajistily trefy Filipa Koffera a Ivana Lytvynova. V prodloužení se stihlo odehrát jen 15 vteřin, když hostující Zadražil vystřelil svému týmu bonusový druhý bod.

Chance liga, 39. kola

HC Stadion Vrchlabí – HC Dukla Jihlava 2:3 po prodloužení

Obrovská mela se strhla v boji o účast v play off a v každém ze zbývajících utkání bude každá bodová ztráta obrovsky mrzet. I proto se chtěli horalé na čtvrtý celek tabulky vytáhnout a pokud možno jej obrat o všechny tři body.

Hosté začali o svých kvalitách přesvědčovat přítomné diváky hned od úvodního buly a vrchlabský gólman Soukup byl záhy v permanenci. Dvakrát jej ohrozil Skořepa, jednou Illéš, na druhé straně přivítali brankáře Žukova důrazní Rohlík, Matýs, Kusý a Mrňa.

Hokejisté Nového Města se na úvod play off pořádně nadřeli. Soupeře z Lanškrouna porazili 2:1.
Play off baví. Hegemonii domácích narušily pouze Moravská Třebová a Třebechovice

Hrál se hokej, jaký musel bavit. Styl nahoru – dolů přinášel jednu šanci za druhou a třeba na začátku 12. minuty předvedl Soukup hned tři po sobě jdoucí parádní zákroky. Tyč zase zvonila za Žukovem, když ji trefil aktivní Machač, stejnou mincí za dvacet vteřin odpověděli hosté.

Bylo až s podivem, že skvělá první třetina nepohnula skórem. Ve 25. minutě už se ale stav měnil. Rohlíkova střela skončila na tyči, po odrazu od ní nahrával Linhart do střelecké pozice Kofferovi a po jeho ráně lovili Jihlavští puk ze sítě – 1:0.

Ve zbytku prostřední části se znovu překonávali oba brankáři, leč ve třetí periodě už došlo o na gólovou radost mužstva z Vysočiny. Ve 46. minutě obléhání Soukupovy branky ukončila šikovná teč Zadražila. Stejný hráč mohl skóre zcela otočit, Jihlavští se ale dočkali „až“ v čase 52:23, kdy nenápadné nahození Kowalczyka skončilo za zády překvapeného Soukupa.

Nulový bodový zisk by byl pro Stadion krutý, horalé jej ale nedopustili. V polovině 57. minuty podnikli rychlý kontr a přečíslení tři na dva zakončil k obrovské radosti fanoušků přesnou ranou Lytvynov – 2:2.

Před prodloužením domácí věřili, že na rozdíl od sobotního utkání na Slavii připíší i druhý bod, o ten je ale už po patnácti vteřinách připravila dobře umístěná střela Zadražila. Další dva zápasy Vrchlabí odehraje mimo svůj stadion. V neděli v hale Frýdku-Místku, hned v pondělí pak ve Vsetíně.

Fakta – branky a nahrávky: 25. Koffer (Linhart, Lytvynov), 57. Lytvynov (Kusý) – 46. M. Zadražil (Kowalczyk, T. Harkabus), 53. Kowalczyk (F. Seman, T. Havránek), 61. M. Zadražil (L. Mareš). Rozhodčí: Petružálek, Pilný – Jindra, Zídek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 611. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:2 – 0:1.

HC Stadion Vrchlabí: J. Soukup (O. Štěpánek) – Linhart, Lytvynov, Kajínek, T. Kynčl, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Heřman, M. Machač, Kusý – T. Urban, T. Kaut, Mrňa – Matýs, P. Urban, D. Chalupa – Koffer, O. Rohlík, Pochobradský.

HC Dukla Jihlava: Žukov (A. Wolf) – Bilčík, L. Mareš, Kowalczyk, Zeleňák, Kachyňa, Eliáš, A. Rutar – Čachotský, Skořepa, Illéš – T. Harkabus, M. Zadražil, Helt – Cachnín, M. Juda, Vítězslav Brož – T. Havránek, F. Seman, Houška.

Ohlasy na utkání

Tomáš Jirků, trenér HC Stadion Vrchlabí: „Já si myslím, že jsme si zasloužili více než bod. Hlavně v úvodních dvou třetinách jsme hráli výborně a soupeře držel jen brankář. Ve třetí třetině jsme dostali dva blbé góly. Bohužel nám to tam podobně v téhle době nepadá. Na druhou stranu, pět minut před koncem jsme byli bez bodů, takže jsme za ten jeden rádi.“

Viktor Ujčík, trenér HC Dukla Jihlava: „Po porážce od Šumperka jsme chtěli začít z obrany, ale v první třetině nás soupeř dostával pod tlak. Bylo vidět, že domácí potřebují body, byl jich plný led. Nás ale výrazně podržel gólman a hlavně díky jeho výkonu celý tým pochopil, že tu může bojovat o body. Ve třetí části se nám povedl obrat, dostali jsme se na koně, ale nakonec ta remíza byla zasloužená. Se dvěma body jsme spokojení.“

17. Kadaň 48 0 0 0 48 26:239 0

Nejbližší program – úterý 17.00: Prostějov – Frýdek-Místek. 17.30: Třebíč – Kolín (oboje dohrávky 39. kola). Středa 17.30: Vsetín – Poruba (dohrávka 38. kola), Jihlava – Litoměřice (dohrávka 40. kola). 18.00: Sokolov – Šumperk. Pátek 17.00: Prostějov – Kolín (oboje dohrávky 41. kola), Ústí nad Labem – Havířov (dohrávka 39. kola). Sobota 17.00: Sokolov – Havířov (dohrávka 37. kola), Benátky nad Jizerou – Třebíč, Šumperk – Litoměřice (oboje dohrávky 38. kola), Přerov – Vsetín. Neděle 15.00: Slavia Praha – Šumperk (oboje dohrávky 39. kola). 17.00: Frýdek-Místek – Vrchlabí (dohrávka 34. kola). Pondělí 17.30: Vsetín – Vrchlabí, Poruba – Přerov (oboje dohrávky 40. kola). 18.00: Sokolov – Benátky nad Jizerou (dohrávka 39. kola).