Pořádně těžká šichta čeká na hokejisty hradeckého Mountfieldu. Pokud chtějí skončit na čtvrtém místě, které zaručuje postup do čtvrtfinále play off, a přitom se spoléhat pouze sami na sebe, musí v posledních dvou kolech základní části urvat body na Spartě a v neděli pak doma ve východočeském derby proti Pardubicím.  

Gólman Nového Města nad Metují Josef Čáp byl hlavním hrdinou středečního programu semifinále play off krajské ligy.
A tak to má být. O obou finalistech play off na východě Čech rozhodne pátý zápas

„Pořád to máme ve svých rukou, nekoukáme na ostatní týmy. Nemusíme se klepat, aby někdo vyhrál nebo prohrál,“ má jasno hradecký forvard Marek Zachar. Zápas rivalů bude mít navíc pro Mountfield speciální nádech. Na soutoku Labe a Orlice se hraje desátá extraligová sezona v řadě. Nebudou chybět vzácní hosté, Lvi navíc nastoupí v originálních dresech z první sezony (2013/2014).  

Ale pěkně popořadě. Svěřenci trenéra Tomáše Martince chtějí hlavně skončit mezi elitní čtyřkou a vyhnout se zrádnému předkolu. Dnes v O2 aréně mohou proti Spartě udělat první krok. „Budeme muset hrát hlavně dobře zezadu, protože jsme tam v posledním zápase měli trošku bordel. Tohle musíme srovnat a do utkání jít s čistou hlavou,“ doplnil Zachar.  

Hradec po deseti výhrách prohrál v neděli s Mladou Boleslaví 3:4 po samostatných nájezdech, ale ani Pražanům se doma nedařilo, když překvapivě také v nájezdech podlehli Olomouc (1:2). Vrchol sezony začíná pro Mountfield s předstihem, protože nechat si utéct přímý postup by byla škoda.