Hokejové play off dorazilo také do východočeské metropole. Dnes a v sobotu na hradeckém zimním stadionu pokračuje čtvrtfinálová série, ve které prvoligová hradecká družina zatím proti Jihlavě ztrácí dva zápasy. Cíl mužstva HC VCES je zřejmý. Rovněž naplno uspět a s protivníkem srovnat krok. Ví to také Milan Karlíček, jenž bude s ostatními v obraně krotit útočné choutky Dukly.

Milane, už pominulo to určité rozčarování ze druhého čtvrtfinále, které jste v Jihlavě měli dobře rozehrané, ale nakonec jste ho prohráli v prodloužení?
Nevím, jestli to bylo rozčarování. Nemyslím si to. Soustředíme se zápas od zápasu, a kdyby se něco takového stalo, okamžitě to z nás musí vyprchat.

Nicméně jste prohráli oba úvodní duely série. Znamená to, že první dílčí cíl – uhrát venku jedno vítězství – jste nesplnili?
Stoprocentně ne. Určitě by se nám z Jihlavy odjíždělo lépe s jednou výhrou nebo dokonce se dvěma.

Druhým úkolem je zvládnout obě domácí střetnutí. Bude to hodně náročné, když pomyslná psychologická výhoda je teď na straně soupeře?
Nesmíme nad tím přemýšlet. Musíme hlavně podat stejný výkon jako ve druhém zápase. Přece nejde donekonečna, aby Jihlava měla takové štěstí.

Zapracovat bude potřeba především na dvou faktorech. Tím prvním je lepší produktivita. Dva góly ve dvou zápasech je přece jenom málo…
Rozhodně. Hlavně při hře pět na pět ještě nepadl gól, všechny byly v přesilovkách nebo při hře čtyři na čtyři v prodloužení. To musíme zlepšit.

A k tomu mít méně vyloučených, viďte?
Musíme se snažit to omezit. Jestli nějaké fauly byly nebo ne, je na posouzení rozhodčího. Je potřeba mít co nejméně vyloučených, protože Jihlava je v téhle disciplíně nebezpečná a nás to stojí síly.

Bude klíčový už páteční duel? Kdybyste prohráli potřetí, dali byste Jihlavě takzvaný „mečbol“ v sérii…
Nevím, jestli to jde takhle říci, i když navenek to tak může vypadat. Ale důležité budou oba zápasy. Kdybychom prohrávali 0:3, situace by byla kritická, ale ještě bysme nebyli vyřazení. Mnoho mužstev takový stav neotočilo, ale proč by se to nemohlo povést třeba nám? Prioritou však je vyhrát oba zápasy, o hodně půjde v obou stejně.

V základní části jste Duklu doma dvakrát pokořili. Je nyní i proto v kabině patřičně bojovná nálada?
Myslím, že určitě. V základní části jsme Jihlavu porazili třikrát ze čtyř zápasů, a z toho vycházíme. Od toho se musíme odrazit, chceme na to navázat. Nálada v šatně je dobrá, prostě musíme urvat vítězství.

Důležitá bude i podpora fanoušků. Jenže v sezoně jich mnoho nechodilo. Jaká návštěva na stadionu by bás potěšila?
Spokojený bych byl, kdyby bylo vyprodáno (usměje se). Ale buďme realisté, to se nestane. Jenže kdy jindy by nám měli pomoci? Teď je to důležité, hraje se srdíčkem, zápasy jsou atraktivní. Je to zpestření dne, lepší než sedět doma na pohovce. Bojovnou atmosféru vnímáme, pomůže nám na střídačce. Proto bych všechny chtěl pozvat, ať nás přijdou podpořit.