Proti trápícímu se soupeři je však nečeká nic lehkého. Bruslaři sice prohráli deset zápasů z posledních dvanácti, což je tristní bilance, ovšem proti Lvům budou mít o motivaci postaráno. Hráči se totiž budou chtít vytáhnout před novým trenérem, jímž byl včera jmenován Jiří Kalous.

„Myslím si, že to pro ně bude takový impuls, že přišel nový trenér. Za jeden den nejde nic změnit, ale určitě nás čeká bruslivé a bojovné utkání, ve kterém budou rozhodovat osobní souboje,“ říká hradecký útočník Jan Eberle, který byl nedávno na východ Čech právě z města automobilů vyměněn za Kellyho Klímu. Poprvé v extralize by tak mělo dojít na střetnutí dvojčat Klímových, v Hradci působí Kevin.

V obou vzájemných letošních duelech se radovalo vždy hostující mužstvo, a to shodně po výsledku 0:2. „Do Boleslavi se určitě těším. Je to tým, za který jsem poslední rok a půl nastupoval. Mám na angažmá dobré vzpomínky a budu se tam chtít ukázat v co nejlepším světle,“ doplňuje Eberle. Hned v neděli potom do Hradce přijede velice atraktivní soupeř. Lvi od 16 hodin přivítají pražskou Spartu, která hraje v posledních týdnech ve velké formě.