Prohra a výhra. Konfrontace s německým i francouzským týmem. Nutno dodat, že užitečná konfrontace. Mountfield poznává, že i v zemích, jimž se Česko dříve vysmívalo, se hraje sakra dobrý hokej.

„Pro mě to bylo také první setkání s francouzským soupeřem. Mají rozhodně kvalitní hráče. Uvidíme, jaké to bude u nich,“ ohodnotil soka z Rouenu po nedělní výhře 3:2 útočník Tomáš Vincour.

Pro pořádek: V pátek Východočeši podlehli Norimberku 1:2.

Co ukázaly souboje trenérům týmu se lvem ve znaku? Dvě zásadní bolesti.

První byla jasně viditelná. Hradec dal za dvě utkání čtyři branky. To sice není úplný propadák, ale jen ve chvíli, kdy není znám počet střel na bránu. Proti Norimberku jich domácí vypálili čtyřicet jedna, ujala se jen jediná z hole Juraje Bezúcha. Proti Rouenu to bylo lepší – padly tři branky z osmatřiceti pokusů.

„Produktivita není optimální, když máme osmdesát střel. V prvním zápase se nám moc nedařilo, v neděli přišlo trochu zlepšení,“ řekl klubovému webu Daniel Rákos, útočník z první formace, který dal Rouenu jednu branku.

Rákos skóroval po skvělé přihrávce Lukáše Vopelky, to Vincour se prosadil důrazem v brankovišti. Využil tak přesilovku. „Když to nejde hezky, tak musíme dát i škaredé góly a pak si můžeme nahrávat do prázdné,“ upozornil.

V neděli už byla střelba lepší, zato se projevila druhá potíž. Příliš noho vyloučených. Hradec jich měl sedm, navíc obránce Sébastien Picché dostal trest do konce utkání.

„I já jsem udělal zbytečný faul. Kluci zvládli oslabení skvěle,“ chválil Vincour.

Kouč Tomáš Martinec však nebyl zrovna nadšený: „Musíme se vyvarovat zbytečných vyloučení, která nás stála strašně sil i přesto, že jsme oslabení odehráli výborně. Z toho si musíme vzít do příštích zápasů ponaučení, abychom nehráli prakticky devatenáct minut v oslabení.“

Hradec má na vyléčení bolavých mít dva týdny,v půlce září začne extraliga. Do té doby ještě mančaft zvládne náročný výjezd v Lize mistrů. V pátek se představí v Norimberku, poté přejede k nedělnímu duelu v Rouenu. V pondělí nad ránem se vrátí, hráči dostanou volno.

A příští pátek na Spartě!