Zase se mohl v brankovišti přetrhnout, ale na postup to nestačilo.   Spoluhráči mu nepomohli. Hradecký gólman  Jakub Čech si připadal na jihlavském ledě jak ztracený v poušti. Sám a sám…

Hradec prohrál sedmý zápas v Jihlavě po jednoznačném průběhu  0:3 a v prvoligovém play off skončil.

Jak těžké je přijmout porážku v sedmém zápase?
Každá prohra je těžká, ale tohle bolí dost. Válčili jsme na sedm zápasů a teď je najednou konec. Řekli jsme si, že si každé utkání užijeme, a už nemáme co.

Odehráli jste nejhorší zápas série?
Víc kousat jsme začali až ve třetí třetině… Do té doby jsme neměli pořádnou šanci.

Proč?
Jihlava to odehrála jako my předchozí domácí zápas. Vycházeli jim přesilovky. Ze všech pozic stříleli, bruslili, my jsme si jen nahrávali. Chyběl nám kontaktní gól. Snížit na 1:2 by nám bodlo.

Místo toho se vaši spoluhráči ukrutně trápili a vy jste byl neustále v zápřahu. Nepřepadl vás pocit zmaru?
Od toho v brance jsem, abych něco chytil. Kluci mi to vracejí góly, ale teď to nevyšlo.

Celou sérii jste odchytal fantastickým způsobem, měl jste neskutečnou formu. Vadí vám, že  ji už v dalším průběhu play off neprodáte?
Cítil jsem se dobře, moc dobře. Mrzí to… (odmlčí se) Člověk se dře celou sezonu právě pro tyhle zápasy a pak místo postupu skončíte.

Co se dělo po zápase v kabině?
Obrovské zklamání. Odevzdali jsme všechno, tahali jsme  nohy stejně jako Jihlava. Mě štve, že jsme nedali aspoň jeden gól. Takhle si to domácí bez problémů pohlídali.

Sedmý zápas rozhodl dvěma góly Martin Filip. Dalo se mu ve skórování zabránit?
U první branky někdo trefil našeho hráče, puk se odrazil k němu, já ho nemohl najít a on to dorazil, pak to trefil z voleje v přesilovce.

Podepsal se Filip nejvíce pod vaše vyřazení?
Hrál výborně. (obdivně) Každý zápas hrozil. Když nedal gól, tak připravil spousty šancí. Skvělý výkon.  Popřál jsem mu hodně štěstí.

Co bude s vámi dál?
V Hradci mám ještě na rok smlouvu. Musím se pobavit s vedením. Uzdravil se Filip Luňák, chytat budeme chtít oba. Uvidíme, co se stane, ale v Hradci bych rád zůstal.

Jihlava – Hradec Králové 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Fakta – branky a nahrávky: 14. Filip (Kolafa), 24. Filip (Malena, Kolafa), 56. Hubáček (Zeman, Hodek). Rozhodčí: Minář, Svoboda – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:10. Využití: 2:0. Diváci: 3625. Konečný stav série: 4:3.
HC Dukla Jihlava: Novotný – Petráček, Ficenc, Jaroš, Dobrovolný, Kolafa, Malena, Kaláb – Hodek, Hubáček, Zeman – Jeslínek, Filip, Čachotský – Krupka, Bezděk, Vysloužil – Maliník, Domin, Indra. Trenér: Vlk.
HC VCES Hradec Králové:  Čech – Čížek, Chmelíř, Roupec, Vágner, Karlíček, Hendrich, Bendík – Karpov, Záhorovský, Kubica – Budínský, Koudelka, Moskal – Havel, Marosz, Kadlec – Poživil, Kubeš, Macháň – Lesák. Trenér: Mička.

Moment zápasu

PŘESILOVKY: Hradečtí si zase neodpustí hloupé fauly a Dukla dvakrát trestá. Pokaždé stojí na konci akce Martin  Filip. Jednou dorazí vyražený kotouč, podruhé se trefí elegantně pod víko.

Hvězda zápasu

MARTIN FILIP, útočník Jihlavy, (v utkání 2 góly): Už toho o něm bylo napsáno spousty. Tak ještě jednou – úžasný, neskutečný a fascinující. Ve čtyřiceti letech vyřadil Hradec dvěma góly.