Po měsíci se vrátil ALEXANDR HYLÁK do branky a měl největší podíl na tom, že Hradec v pondělní dohrávce 1. kola vybojoval proti Mladé Boleslavi alespoň bod. V utkání zastavil několik velkých možností soupeře, Královo trestné střílení v prodloužení a další čtyři nájezdy při penaltovém rozstřelu. I přes vynikající Hylákův výkon Východočeši prohráli 2:3.
 
 
Když pomineme krátké vystoupení v Českých Budějovicích za Pardubice, tak jste do ostrého zápasu nastoupil znovu téměř po měsíci.
Pomohlo mi, že jsem byl dost v zápřahu. To se pak chytá dobře.
 
Ve třetí třetině jste inkasoval od Ivana vyrovnávací branku střelou mezi nohy. Šlo tomu zabránit?
Hlavně si myslím, že jsme třetí část měli odehrát lépe. Možná až příliš jsme se tlačili do útoku. Kdybychom hráli zodpovědněji dozadu, tak jsme mohli vedení udržet.
 
Utkání nakonec dospělo až do penaltového rozuzlení, ale už v prodloužení jste musel likvidovat trestné střílení Krále. Při samotném verdiktu jste se hodně rozčílil.
Faul to byl, ale Král zakončil. A pokud zakončí, tak nemůže být trestné střílení.To mě namíchlo.
 
Zdůvodnil vám hlavní arbitr své rozhodnutí?
Roubíkovi říkal, že to prý nebylo adekvátní zakončení.
Pojďme k penaltám. Ivan vás překonal zase střelou mezi betony…
(směje se) A víte, co je na tom nejhorší?
 
To nevím, povídejte.
Že jsem to čekal. Když jel na mě podruhé při už při náhlé smrti, tak mi to tam zase cpal, ale to jsem mu tam dal hokejku.
Celé drama rozhodl Eiselt. Vypadalo to, že vás manévrem překvapil.
No, udělal to mazácky. Pořád čekal, čekal. Nemohl jsem udělat žádný zákrok, a pak si mě v rychlosti roztáhl.
Všiml jste si, že za Boleslav chytal od druhého nájezdu Martin Růžička?
To víte, že jo. Byl to od nich skvělý taktický tah. Střílet šel zrovna Honza Starý, kterého zná Martin z Pardubic. Vyšlo mu to. Po utkání jsem mu pogratuloval.
 
V Pardubicích jste dvojka za Jánem Lašákem, budete nyní dostávat v Hradci více prostoru?
Jsem domluvený s trenérem Říhou, že se mi pokusí sehnat střídavý start v první lize. Potřebuji chytat. Přeci jenom v Hradci je to trochu nešťastný, že je tam Vláďa Koutský.