Hned tři remízové výsledky nabídlo jubilejní 20. dějství druholigové skupiny Sever. Jeho šlágrem bylo krajské derby na ledě Nové Paky, kam přijel o body bojovat rival ze Dvora Králové nad Labem. Domácím na vítězství nestačil ani tříbrankový náskok, soupeř ve druhé polovině zápasu vyrovnal a v prodloužení dokonal obrat.

Vrchlabská jednička mezi tyčemi Jakub Soukup si připsala již třetí čisté konto v sezoně.
Famózní start = knokaut pro Zubry. Výhru Vrchlabí vyšperkovala Soukupova nula

Důležitá bitva dvou mužstev usilujících o místenku v play off byla vidění v Hronově. Také divácky atraktivní řež Wikova s Jabloncem skončila nerozhodně a také zde si bonusový druhý bod zajistili v prodloužení hosté.

Už v sobotu pokračuje soutěž jednadvacátým kolem, které uzavře první polovinu základní části. Hokejisté Hronova a Nové Paky za svými soupeři vyrazí na sever Čech, královédvorský Rodos doma přivítá Mostecké Lvy.

Druhá liga, skupina Sever

Nová Paka – Dvůr Králové nad Labem 3:4 po prodloužení

Fakta – branky a asistence: 2. Nezbeda (Leder, Komarov), 19. Parshakov (Krsek, Komarov), 33. Iakhanov (Krsek, Suvorov) – 34. Valášek (Luštinec, Havlas), 46. Dušek (Tondr, Bláha), 49. Půhoný (Bláha). Rozhodčí: Bernat – Kettner, Brož. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Diváci: 282. Třetiny: 2:0, 1:1, 0:2 – 0:1.

BK Nová Paka: Vacek (Dressler) – Komarov, Leder, Jachanov, Filip, Suvorov – Dvořák, Hnik, Rozanov – Krsek, Nezbeda, Paršakov – Janda, Foerster, Popov – Klíma, Puškov. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Marek) – Vácha, Muška, Matějíček, Franc, Petira, M. Tondr – M. Procházka, T. Bláha, Jan Dvořák – Valášek, Havlas, Luštinec – Půhoný, Poppel, Dušek – J. Ježek.

Hronov – Jablonec nad Nisou 4:5 po prodloužení

Fakta – branky a asistence: 20. Romanov (Exner, Jirků), 21. Nazarov (Šlaicher, Matouš), 31. Romanov z trestného střílení, 45. Matouš (Nazarov, Exner) – 9. Hájek (Tržický, Král), 19. Mrkvička (Abraham, Kačírek), 43. Král (Hájek), 51. Mrkvička (Kačírek, Bouřil), 63. Jursa. Rozhodčí: Battěk – Dědek, Maňák. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. Diváci: 100. Třetiny: 1:2, 2:0, 1:2 – 0:1.

HC Wikov Hronov: Nečas (Ševců) – Heligr, Degtěrev, Kynčl, Pavelka, Exner, Romanov – Nazarov, Kubeček, Polej – Duchan, Achmedjanov, Šlaicher – Bucek, Kozák, Kučera – Jirků, Matouš.

Další výsledky 20. kola: Mostečtí Lvi – Děčín 5:6 po prodloužení, Letňany – Bílina 16:4.

Program 21. kola – sobota 15.00: Bílina – Nová Paka. 17.00: Dvůr Králové nad Labem – Mostečtí Lvi. 18.00: Jablonec nad Nisou – Letňany, Děčín – Hronov.