Bulis, který doposud působil v zámořské NHL, to řekl internetovému serveru sportovninoviny.cz. ,,Samozřejmě jsem upřednostňoval NHL, ale žádná zajímavá nabídka nepřišla. Nějaké kontakty sice byly, ale vše se táhlo strašně dlouho. Ruský tým jednal rychle a já už jsem nechtěl čekat,“ řekl Bulis, který míří do ruské Superligy zejména s ohledem na finanční nabídku bohatého moskevského klubu.

„Chimik nabídl hodně dobré peníze, tolik bych v NHL nevydělal,“ přiznal Bulis, jenž naposledy působil ve Vancouveru a měl smlouvu na 1,3 milionu dolarů. Devětadvacetiletý pardubický odchovanec tak bude mít i blíže do reprezentace, za kterou startoval naposledy na loňském šampionátu v Lotyšsku. „Pokud o mě bude zájem, rád na akce národního týmu přijedu,“ uvedl Bulis, jenž se stal třetí zahraniční posilou Chimiku.

 

V týmu, který rok trénoval současný kouč HC Moeller Pardubice Miloš Říha a za který v minulosti hrála řada Čechů, působí švédský útočník Nils Ekman a kanadský centr Martin St. Pierre. Bulis odehrál během devíti sezon v NHL 552 zápasů v základní části, ve kterých nasbíral 245 kanadských bodů za 96 branek a 149 asistencí.

V play off nastoupil k dalším pětatřicet duelům s bilancí tří gólů a stejného počtu asistencí. V zámořské soutěži postupně vystřídal dresy Washingtonu, a kanadských celků Montrealu a Vancouveru.