Ovšem samotný zápas nabídl velmi atraktivní podívanou. Bohužel pro oko hradeckého diváka, duel se brzy změnil v bitvu domácích střelců s fantastickým Alexandrem Hylákem v brance Komety.

Hradci se nedařilo ani v přesilových hrách, při kterých se soupeř dobře bránil. Útočník Moskal dokonce neproměnil ani trestné střílení. Až TOMÁŠ BURIAN v 54. minutě zápasu odčaroval přesnou ranou z první Hylákovo kouzlo. Ale vyrovnat se již domácím nepodařilo.

Již dnes čeká hokejisty HC VCES další utkání, ke kterému zajíždějí do Chrudimi.

Zápas s Kometou jste smolně prohráli. Předpokládám, že jste hodně litovali mnoha nevyužitých šancí zejména z první třetiny, po kterých následoval úvodní gól Brna?

Určitě ano, a to hlavně vzhledem k faktu, že jsme proti Brnu sehráli dobrý zápas. Zejména v té první třetině jsme měli několikrát na hokejce gól, ale nedokázali jsme vytvořené šance proměňovat. O to horší bylo, že první gól dalo bohužel Brno.

I do druhé třetiny jste vstoupili aktivně. Ovšem poté následoval mírný útlum, při kterém Kometa skórovala podruhé…

Nám se celou dobu nedařilo dát gól. Brnu taková situace vyhovovala, drželo si těsný náskok. Poté navíc přišel druhý gól. Byla velká škoda, že se nám nepodařilo vstřelit branku v první nebo ve druhé třetině, protože kdyby to bylo 1:1, mohl zápas vypadat trochu jinak.

Zahozených šancí bylo z vaší strany hodně. Byl brněnský brankář Alexandr Hylák skutečně tolik k nepřekonání?

Musím říci, že podal výborný výkon. V průběhu zápasu byl skvělý, stejně tak se ovšem dařilo na druhé straně Vláďovi Koutskému. Několikrát jsme však měli smůlu, když se puk odrazil od bránících protihráčů nebo od brankáře a my jsme se potom nedokázali dostat k dorážkám.

Ale nakonec se snížit podařilo, a to díky brance z vaší hole. Mohl byste celou situaci nějak přiblížit?

Zakládali jsme rychlý útok. Dan Volráb zavezl puk do pásma, posunul ho za branku na Martina Koudelku, jenž mi přistrčil puk mezi kruhy a já jsem to z první vystřelil. Myslím, že brankáři puk proletěl pod rukou. Byla velká škoda, že do konce zápasu v té chvíli už mnoho nezbývalo.

Přece jen běžela 54. minuta… Věřili jste, že se s výsledkem dá ještě něco udělat?

Samozřejmě jsme věřili, že aspoň jeden gól ještě dáme, ale nakonec se to nepodařilo, a to nás strašně mrzí.

Jak citelná je to bodová ztráta s ohledem na fakt, že nyní vás čekají dvě utkání na ledě soupeřů?

Je to velká škoda, protože jsme skutečně sehráli s Kometou dobrý zápas. Teď jedeme dvakrát ven a já věřím, že nějaké body přivezeme.

Konkrétně již dnes vás čeká Chrudim. Jaký očekáváte zápas?

Myslím si, že soupeře známe docela dobře. Hráli jsme s ním přátelské zápasy před sezonou, tak víme, že nás čeká bojovný tým. Chrudim bude hrát doma a určitě s nadšením, takže nás jistě nečeká vůbec nic jednoduchého.