Prohru po samostatných nájezdech si připsali v dalším kole hokejisté Nového Bydžova. To oba třebechovické celky padly dokonce v normální hrací době.

Krajská liga

Stadion Nový Bydžov – HC Jičín 5:6 po samostatných nájezdech (0:1, 3:1, 2:3 – 0:0, 0:1). Branky a nahrávky: 30. Menyhárt (Fiala, Kropáč), 31. Kubišta (Postolka), 40. Nedbal, 45. Černý (L. Kozák), 55. Nedbal (M. Kozák, Kubišta) – 9. Žďárský (Kysela), 29. Vajsejtl (Nový), 44. Zörkler (Kysela), 50. Kysela (Klaban, Žďárský), 59. Žďárský (Borovec, Němec), 65. rozhodující samostatný nájezd Kysela. Střely na branku: 53:43. Nový Bydžov: Veselý (Bartozel) – Nedbal, Vosyka – Myslivec, Mádle – Kropáč, Matouš – Postolka, Kubišta, M. Kozák – Černý, Jebavý, L. Kozák – Fiala, Šimůnek, Menyhárt.

Petr Lechmann, vedoucí mužstva Nového Bydžova: „Nepříznivá situace v tabulce nás nutila doma naplno bodovat. Soupeř lépe vstoupil do úvodní části, přestřílel nás a po právu šel do vedení. Od druhé třetiny se hrál oboustranně atraktivní a důrazný hokej s množstvím šancí, tedy jak na houpačce. Zlepšenou hrou jsme docílili obratu. Soupeř dvakrát dotahoval naše vedení a ještě dvě minuty před závěrečnou sirénou jsme drželi jednogólový odstup. Vedle zkušených Nedbala s Kubištou však nedokázal náš poměrně mladý a ne tak zkušený tým dosáhnout na všechny body. Chyby v rozehrávce v obranné třetině hosté snadno trestali a dovedli tak duel do prodloužení. V nastavení branka nepadla a tak přišlo i na první nájezdy v Bydžově. Štěstí se přiklonilo na stranu Jičína, který tak získal druhý bonusový bod. Děkujeme fanouškům za podporu a výbornou atmosféru."

BK Nová Paka – SK Třebechovice pod Orebem 4:2 (1:0, 2:1, 1:1). Branky a nahrávky: 17. Krsek, 33. Hric (Krsek), 38. Zvolenský, 54. Vondrlík (Krsek) – 22. Šeda (Dittrich), 57. T. Drašnar (Bohdanecký). Střely na branku: 35:25. Třebechovice: P. Lochman – Hornyš, Kostka, Souček, Marša, Junek – J. Drašnar, Hubáček, Wolf – Bohdanecký, T. Drašnar, Šeda – Kosina, Dittrich, Vik.

Martin Klemenc, trenér Třebechovic: „Utkání jsme prohráli, jelikož jsme byli po většinu času pomalejší a méně důrazní. Naše individuální chyby rozhodly celý zápas. Bohužel jsme tahali za kratší konec. Z různých důvodů jsme museli nastoupit pouze se čtrnácti hráči a poté, co kvůli zranění odstoupil další hráč, jsme museli v sestavě improvizovat a na případný obrat nám už chyběly síly."

Krajská soutěž

TJ Sokol Čestice – SK Třebechovice pod Orebem B 7:2 (3:1, 3:0, 1:1). Branky a nahrávky: 2. Dočkal (Jančárek), 11. Lunka (D. Šverák, Jančárek), 19. Kozel, 22. Lunka (Šťastný, Javůrek), 25. Šťastný (Jančárek), 39. Kozel (Jiruška), 58. Dočkal (J. Sajdl) – 19. Kouba (Tuček), 43. Erban (Tuček, Kouba). Střely na branku: 21:26. Třebechovice B: Novotný (Trenz) – Studnička, Merka, Šoula, Libřický – Tuček, Kouba, Erban – Černý, Vaniš, Pátek.

Jiří Tuček, trenér Třebechovic B: „Jedna věc je, že nastupujeme neustále v deseti lidech, ale bohužel druhá, možná ještě zásadnější, je to, že si v kabině před zápasem řekneme, že je potřeba hrát v pěti a zbytečně puky netahat. Výsledkem je, že máme dvanáct vyloučení a někteří hráči by chtěli prokličkovat celé hřiště. Bohužel na malém rychnovském zimáku to jde jen velmi těžko, soupeř toho dokonale využil a přehrál nás. Pokud chceme uspět, přístup k zápasům se musí změnit."