Je to již téměř měsíc, co bydžovští hokejisté sehráli poslední utkání. Na konci března a začátku dubna se ještě mládežníci zúčastnili několika turnajů po republice. Za pár dní začne příprava na další sezonu. Některé týmy mají v plánu účast na hokejbalových turnajích, další zase nazují kopačky a vydají se na fotbalové turnaje hokejistů.

Ohlédnutí za sezonou 2015/16

Muži se po první části krajské ligy umístili na 3. místě. Po jasných čtvrtfinálových výhrách s Jičínem na ně čekal obhájce titulu z Náchoda. Po kvalitních a vyrovnaných duelech série skončila v neprospěch Stadionu 1:3. Bitvu o třetí příčku s Novou Pakou rozhodl až závěrečný třetí duel, který Bydžovští odehráli s chutí a nasazením a před hlasitou kulisou potvrdili postavení po základní části. Historicky poprvé tak v čele s hrajícím trenérem Janem Kubištou dosáhli na medailové umístění v KHL.

Junioři trenéra Petra Lechmanna zopakovali historii, když po excelentním zápase v Jaroměři a otočení nepříznivého stavu v odvetném domácím utkání postoupili do finále KL. V něm dvakrát porazili Frýdlant. Předání nejcennějších medailí se uskutečnilo na domácí půdě před početným publikem. Primát slavili již podruhé, a tak se nabízí otázka, zda-li dojde k zopakování i do třetice?

Dorostenci letos sehráli soutěž za účasti deseti celků z našeho a Libereckého kraje. Po odehrání základní části v předkole play off vyřadili Třebechovice. Ve čtvrtfinále však už podlehli společnému týmu Nová Paka/Jičín. Následně se hráči pod vedením kouče Jaromíra Pilce zúčastnili několika turnajů (domácího, v Č. Lípě, ve Frýdlantu byli první).

Starší žáci pod vedením Jiřího Kloze skončili po základní části třetí, v nadstavbě se soupeři i z Libereckého kraje si o příčku polepšili. Klub pro tuto kategorii uspořádal také dva domácí turnaje – o Vánocích 5. ročník Šmoula Cupu (2. místo), v březnu O putovní pohár J. Verfla za účasti 133 hráčů z 8 týmů. Sezonu zakončili na turnaji v Rožnově. Největší událostí byl však výjezd do Švédska, kde mimo jiné absolvovali tři přátelské zápasy.

V půlce února měl bydžovský oddíl možnost pro ročník 2003 sehrání přátelského duelu s výběrem Anglie, který nakonec domácí prohráli. Tým mladších žáků, vedený koučem Jiřím Prouzou, si letos nevedl moc dobře. Druhou část soutěže rovněž sehrál s týmy z Libereckého kraje.

Přípravka 4. tříd Radka Šubra první část sezony odehrála na malém hřišti. Ve druhé části už hráči nastoupili do zápasů na celé hřiště. Výsledkovou bilanci měl tento tým převážně kladnou. Na turnaji v Turnově pak obsadil 2. místo.

Zápasy na malém hřišti sehrála také přípravka 3. tříd trenéra Petra Spejchala i přípravka 2. tříd, kterou vedli Radek Šubr a Ladislav Škultéty. Tyto týmy se rovněž zúčastnily několika turnajů (včetně domácího o pololetních prázdninách), z nichž přivezly pěkná umístění. Přípravky se budou loučit se sezonou zájezdem do Francie.

Tréninkové hodiny využívá i bruslařská školička pod vedením Jaroslava Šubra, která je určena pro chlapce i dívky. Hlavním cílem je naučit děti bruslit. Ti zdatnější pak postupují do kategorie přípravek, kde mají možnost zapojit se do zápasů. Do druhé půlky sezony klub zařídil nejmenším několik přátelských zápasů. Do nové sezony sestaví pravděpodobně i s tým děvčat.

Dále Stadion Nový Bydžov během sezony uspořádal exhibiční utkání domácích mužů proti veteránům ČR (O. Janecký, D. Pospíšil, L. Procházka, na lavičce Milan Nový, Jan „Gusta" Havel a další). V prosinci se vytvořila skupina 50 lidí, která vyrazila autobusem do pražské O2 arény, kde shlédla zápas ČR – Finsko. Únor patřil podruhé Hokejovému plesu (v sokolovně). O úspěšnosti akce svědčí naplněný sál a kladné reakce zúčastněných. Už nyní se plánuje 3. ročník.

„Jménem celého klubu děkuji našemu městu nejen za finanční podporu, ale i za možnost využití zázemí stadionu a DDM Nový Bydžov, prostřednictvím kterého jsou financovány mládežnické kategorie. Dík patří i všem dalším partnerům. Zaznamenali jsme obrovský posun v návštěvnosti, čehož si ceníme. Poděkování tedy patří i fanouškům," uvedl Martin Kloz, předseda oddílu Stadion Nový Bydžov.

„Přáli bychom si, aby příští sezona byla výkonnostně aspoň stejně kvalitní jako letošní, nebo ještě víc," dodal Kloz.