Bydžov měl výhodu domácího mečbolu, ale nevyužil ji, když s Jičínem prohrál těsně a smolně v prodloužení, takže dramatická série je nyní srovnaná 2:2 na zápasy. O postupujícím se tak rozhodne ve středu, kdy se hraje poslední pátý napínavý mač na jičínském ledě.

Krajská liga - semifinále play off

4. zápas: Stadion Nový Bydžov – HC Jičín 5:6 v prodloužení (3:1, 0:2, 2:2 – 0:1). Branky a asistence: 1. Kozák (Chára), 6. Malý (Janoušek), 14. Hlaváček, 43. Kubišta (Malý, Postolka), 56. Postolka (Nedbal, Chára) – 10. Kollman (Vajsejtl, Pletka), 33. Pletka (Borovec), 40. Vajsejtl, 48. Průšek (Borovec), 53. Borovec (Průšek), 67. Průšek. Střely na branku: 34:30. Nový Bydžov: Nedbal, Malý, Novák, Doskočil, Myslivec, Menyhárt – Chára, Kubišta, Postolka – Jiránek, Hlaváček, Kozák – Černý, Janoušek, Pilný. Stav série: 2:2.

Petr Lechmann, vedoucí týmu Bydžova: „Opět se odehrálo vyrovnané utkání, ale šťastnější byli tentokrát Jičínští. Paradoxní je, že oba soupeři zvládají venkovní utkání lépe. Série je fyzicky náročná a dramatické konce duelů nepřidají hráčům na psychice. V první periodě se nám zadařilo v produktivitě a pěknými trefami jsme odskočili na dvoubrankový rozdíl. Hosté měli více šancí, ale výkon gólmana Veselého a hlavně vychýlená muška jičínských střelců dotvořila brankový stav. V prostřední části se nám vůbec dařilo, kluci naopak namazali soupeři, který toho využil k vyrovnání na 3:3. Třetí část přinesla bojovný hokej s řadou chyb a šancí na obou stranách. Přetahovanou o gólový rozdíl vyřešil čtyři minuty před sirénou Postolka, čímž si tak vynutil dramatické prodloužení. Štěstíčko se v nastavené hře přiklonilo na stranu hráčů od lesa Řáholec. Ti se šťastnou trefou tři minuty před koncem postarali o srovnání série a vynutili si rozhodující páté utkání. Kdo půjde do finále a kdo do boje o další pořadí, určí středeční duel v Jičíně. Zveme naše neskutečné fandy k neúnavné hlasové podpoře, jakou předvedli i ve čtvrtém zápase.“