Olomoucký hrubián dostal jednozápasový trest. Do nedělního šestého utkání zasáhnout nemohl.

Ozvala se rána, mantinel zlověstně zaduněl a bezvládné tělo se poroučelo k zemi. Olomoucká hala ztichla, pohled na Davida Roupece, jemuž z hlavy crčela krev, nebyl pro labilní povahy. Bylo to jako v hororu. Pak už to běželo rychle. Nosítka, přesun do sanitky a do nemocnice, kde poctivý obránce prošel sérií vyšetření.

„David je naštěstí mimo ohrožení života, je stabilizovaný. Ještě budou následovat další vyšetření," uvedl Aleš Kmoníček, generální manažer Hradce Králové. „Komunikuji s Davidovým otcem a jeho přítelkyní. Nikdo momentálně nedokáže říct, kdy by ho měli pustit domů. Vůbec nic si nepamatuje, ale otci tvrdil, že by v neděli rád nastoupil. Ještě byl trochu dezorientovaný," usmívá se.

Sám si inkriminovaný zákrok několikrát pouštěl na videu, pitval ho a nakonec se rozhodl podat na disciplinární komisi oficiální stížnost. Ta Kucharczyka potrestala stopkou na jedno utkání. „Olomouc ale podala podnět na šetření u zákroku našeho Říhy. A ten také dostal jeden zápas," štve šéfa hradeckého klubu.