„Pro sebevědomí je lepší, když se vyhraje. Každopádně jsme odvedli tvrdou práci a dali najevo, že chceme lepší výsledky," řekl Deníku František Ptáček (38), veterán v hradecké obraně.

Cítil jste, že to bylo něco úplně jiného, že minule proti Kometě?
Po dvou třech střídáních už víte, že je něco jinak. Bylo 
vidět, že jsme hráli mnohem líp a diváci to ocenili.

Čím to bylo, že jste se tak zvedli? Promluvili vám trenéři do duše?
Oni to dělají rádi a často, ale tentokrát to v tom nebylo. Proti Brnu jsme měli nohy jako z medu, šli jsme do zápasu z tvrdé přípravy. Teď už tak tvrdě nemakáme a s Lulea bylo vidět, že náš pohyb je mnohem lepší. Od něj se odvíjí celá naše hra. Nejsme tým techniků a hračičků, proto se musíme hýbat.

Možná vám taky pomohlo, že jste narazili na někoho jiného než na český tým.
Je fakt, že motivace byla o malinko větší. Když přijede takhle dobrý tým, hned se hraje lépe.

Prohráli jste 1:2. Nemrzí vás, že jste ještě fanouškům nedopřáli slastný pocit z domácí výhry?
Nejde jen o lidi, ale i o nás. Pro sebevědomí je lepší, když se vyhraje. Každopádně jsme odvedli tvrdou práci a dali najevo, že chceme lepší výsledky.

Už jste to v Hradci po přestěhování z Budějovic vzali definitivně za své?
Spousta kluků byla v Budějovicích zabydlená, byli tam doma a najednou museli jít jinam. Na to se nezapomene, to bude vzpomínka na celý  život. Ale když přijdu na zimák, tak jdou ostatní věci stranou a myslím jen na hokej.

Měl jste problémy sehnat si bydlení. Už se to povedlo?
Nechtěl jsem to uspěchat, jsme větší rodina a máme svoje nároky. Hledali jsme a nakonec našli. Doufám, že budeme spokojení.

Už jste se spoluhráči vyrazili do hradeckých barů a hospod?
Tréninkový plán máme tak nabitý, že moc času není, a když dostaneme volno, tak všichni jezdí domů. Až se rozjede sezona, tak k tomu určitě dojde. Posedíme a řekneme si, kdo je ještě jak moc naštvaný.