Lvům tak oplatili porážku z prvního vzájemnéno zápasu této sezony na východě Čech (2:4), navíc je po vítězství 4:3 sesadili z prvního místa v tabulce.

Jako správný kapitán režíroval obrat hráčů HC VCES JAROSLAV ROUBÍK, jenž dvě branky vstřelil a jednu připravil svému parťákovi z formace Davidu Nedorostovi.

Když pomineme fakt, že jste v Ústí nakonec zvítězili, co se vám honilo hlavou za stavu 3:0 pro domácí po čtvrthodině hry?
Asi něco v tom smyslu, že hrajeme špatně. Ústí jsme pouštěli do šancí, takže brzy bylo v laufu.

Jak důležitý byl pro tým gól Martina Koudelky na 1:3, který padl ještě před první sirénou?
Určitě byl hodně důležitý. Kdyby ho Martin nedal, mohli jsme po první třetině prohrávat třeba čtyři pět nula, a to už by bylo asi po zápase. Takže nám hodně pomohl.

Vyčítali vám trenéři něco po nepovedené úvodní třetině?
Ten zápas jsme nezačali dobře. Navíc jsme udělali dva fauly, přišly nějaké chyby. Trenér nám v kabině pochopitelně trochu vynadal.

Kudy nakonec vedla cesta k fantastickému obratu?
Každopádně to bylo hodně o štěstí. Ústí nastřelilo ještě dvě tyče. My jsme ve druhé třetině dali asi z pěti střel dva góly. Určitě to nebylo jednoduché.

Dokázali jste si po zápase vůbec uvědomit, že se vám podařilo přerušit vítěznou sérii Lvů, která trvala jedenáct utkání? Určitě skvělý pocit…
Samozřejmě to bylo dobré. Ale nemyslím si, že Ústí je špičkové mužstvo natolik, že by ligu vyhrálo s náskokem pěti bodů. Vyhrát venku, navíc na ledě tak kvalitního týmu, je pro nás dobré.

Když jste před třemi týdny hráli s Ústím na domácím ledě, byl to údajně nejkvalitnější soupeř, kterého jste vyzvali. Platilo totéž i tentokrát?
Určitě. Hlavně bych řekl, že Ústí je doma mnohem silnější než venku. Ale nám parádně zachytal gólman, což bylo také důležité.

Ústřední postavou zápasu jste byl díky dvěma brankám a jedné asistenci vy. I trenér vás po utkání chválil. Skutečně to byl váš nejpovedenější výkon v sezoně?
Takhle se to nedá říci. Podal jsem dobrý výkon a za dvě vstřelené branky jsem rád, ale v několika předchozích zápasech parádně zahrála druhá lajna. Kluci dávají hodně gólů, což je dobře pro tým.

Mnozí od vás očekávají velkou porci vstřelených branek. Dosud se vám tolik nedařilo. Může vám uplynulý zápas v tomto směru pomoci?
To je těžké posoudit. Může přijet soupeř, který bude chtít jen bránit, a to se potom těžko prosazuje. Něco takového se nám stalo třeba v Benátkách. Ale jistě bych rád na výkon z uplynulého zápasu navázal.

Ve středu vás čeká další střetnutí, a to proti Olomouci. Předpokládám, že důležité bude potvrdit vybojované tři body z Ústí vítězstvím na domácím ledě. Ale přesto, co lze od této bitvy očekávat?
Olomouc se poslední dobou zvedá, je to silové mužstvo. V několika uplynulých zápasech bodovala, i v tom posledním vyhrála. Ale určitě chceme doma potvrdit tři body z Ústí, díky čemuž bychom se mohli ještě víc odpoutat od ostatních soupeřů. Musíme se však na toto utkání dobře připravit, jako na každé jiné.