Hráči HC VCES tak odčinili předchozí domácí porážku s Benátkami nad Jizerou. Na ledě Medvědů bylo „vymalováno“ již po čtyřiceti minutách, během kterých Východočeši zamířili přesně pětkrát, zatímco domácí pouze jednou. A protože další branka nepadla, připsal si Hradec na své konto přesvědčivé vítězství.

Posledním, kdo se zapsal do střeleckých statistik pondělního utkání, byl matador MARTIN FILIP.

Ze své bohaté torny zkušeností vytáhl hradecký centr jednu ze svých kulišáren a efektním zakončením pobavil všechny přítomné. S hokejkou prostrčenou mezi nohama totiž překonal bezmocného střídajícího berounského gólmana Štelmacha, který zřejmě původně očekával od útočníka Hradce zcela jiný záměr. Nejen hostující střídačka v ten moment zůstala v úžasu, ale i fanoušci, kteří se na tomto zápase byli podívat, po zápase obdivovali Filipův kousek. „Jsem hravý typ, tak jsem zakončil efektně,“ bez většího váhání přiznává šťastný střelec.

Program první hokejové ligy je v novém roce pořádně nabitý.Ve středučeká mužstvo HC VCES další utkání. Znovu poputuje za soupeřem, tentokrát do Mostu. Na severu Čech budou Hradečtí doufat v další bodový zisk, jelikož na kluzištích soupeřů se jim poslední dobou očividně daří více než v domácím prostředí.

V Berouně jste zvítězili přesvědčivým rozdílem. Opravdu bylo utkání tak jednoduché?
Jednoduché rozhodně nebylo, protože předtím jsme doma prohráli. Potřebovali jsme získat ztracené body a trochu si napravit reputaci po tom, dá se říci, nepodařeném výkonu proti Benátkám. Přistoupili jsme k tomu zodpovědně. Hráli jsme na tři pětky, což nám myslím víc svědčí, a hlavně jsme dávali góly. Šli jsme do vedení, což bylo povzbuzující.

Rozhodla již první třetina, kterou jste vyhráli 3:1?
Myslím si, že za stavu 3:1 to ještě jasné nebylo. Ale řekl bych, že druhá třetina už byla pro zápas rozhodující.

Důležitým momentem bylo, že jste bez úhony přečkali dlouhé dvojnásobné oslabení na přelomu první a druhé třetiny, je to tak?
Samozřejmě. V té době kdyby dali gól, byli by zpátky v zápase, a mohlo se to vyvíjet úplně jinak. Přišlo mi, že některá vyloučení byla přísná. Ubránili jsme to, tým šel za vítězstvím, a to se podařilo.

Po dvou třetinách jste vedli o čtyři branky. I trenér Pazourek pochválil tým za výbornou hru po čtyřiceti minutách. Byl podle vás výkon mužstva skutečně ideální?
Co je ideální… (přemýšlí) To je věc názoru. Výkon byl určitě lepší oproti minulému zápasu, a hlavně byly góly. Jinak třeba můžeme hrát dobře, ale dostaneme hloupou branku, a náš výkon potom jde strašně dolů.

Skóre jste pátou hradeckou brankou ukončil vy. Vaše trefa údajně byla poměrně kuriózní. Mohl byste ji popsat?
Kuriózní… (ušklíbne se) Bylo tam vyhrané buly na Aleše Pazderu. On nemohl střílet, a tak mi puk vrátil do rohu. Objel jsem obránce, neměl jsem už komu nahrát, takže jsem šel do zakončení. Jelikož jsem takový hravý typ, tak ač neúmyslně, zakončil jsem efektně. Stál jsem z úhlu, takže to bylo jediné řešení, které mělo šanci na úspěch. Dělal jsem kličku do bekhendu, ale pak jsem si dal hokejku mezi nohy a zamířil jsem do odkryté branky.

Ačkoliv jste v průběhu sezony vítězným nájezdem rozhodl derby v Chrudimi, na gól ze hry jste čekal dlouho. Ulevilo se vám, že jste protrhl střeleckou smůlu?
Určitě. Říkal jsem si, ať se na to nezaměřuji, že až to přijde, tak to přijde. Každému to pomůže, člověk se potom uvolní. Gól jsem dal, teď bych k tomu potřeboval ještě nějaký přidat, aby bylo to uvolnění celkové.

Ve třetí části již další branky v Berouně nepadly. Dá se říci, že z vaší strany nastalo mírné uspokojení nad výsledkem?
(zamyslí se) Pár šancí jsme domácím po našich chybách povolili, ale neproměnili nic, takže třetí třetina se jen dohrávala. My jsme se za gólem už taky tolik nehnali, ač šance byly. Vzhledem k tomu, že zápasy teď jdou rychle za sebou, poněkud jsme šetřili síly. Nemělo smysl se hnát bezhlavě do útoku a plýtvat silami, které ještě budeme potřebovat.

V závěru zápasu musel rozhodčí častěji vylučovat. Myslíte si, že Beroun v těch momentech těžko snášel vývoj zápasu?
Náznaky toho byly už v prvních dvou třetinách. V závěru to gradovalo, kdy Jarda Nedvěd, k tomu co už má odehráno, zbytečně fauloval. Dá se říci, že až nesportovně. Potom se strhla šarvátka, kterou odnesl trestem do konce zápasu. My jsme se snažili zápas koncentrovaně dohrát, než se s nimi pouštět do nějakého praní a záludností.

K dalšímu utkání v nabitém programu ligy zajíždíte do Mostu. Severočeši jsou v podobné situaci jako Beroun. Očekáváte i proto podobný zápas jako v pondělí?
Určitě. Vždycky chtějí vyhrát obě mužstva, ale jen jednomu se to podaří. Každý zápas začíná od nuly, my pro to uděláme všechno. Záleží na tom, co nám soupeř dovolí.