„Počítáme s tím, že na nás Jihlava doma vletí. Když se nám povede vstřelit první branku, a pak třeba ještě jednu, dost bychom tím utlumili nadšení soupeře i fanoušků,“ představuje si hradecký trenér Jiří Mička.

Před dnešním zápasem bude v kabině dokola opakovat: Nenechte se rozhodit výroky rozhodčích, zachovejte klid! Za každou cenu! Vzpomínka na druhý zápas série, kdy Hradec potopila vlna ukřivděnosti, je stále živá.

„Soustředíme se jen na sebe. I případné sporné výroky musíme přijmout v klidu,“ dodal hradecký kouč.

Play off uzdravuje. Útočníci jsou fit

V nadsázce řečeno: v play off se obejdete bez doktora. Účast ve vyřazovacích bojích totiž zázračně uzdravuje. Své o tom vědí i v Hradci Králové. Před pátým zápasem čtvrtfinále se do sestavy vracejí útočníci Jan  Berger a Tomáš Karpov. Jindy by si „dali oraz“, v play off však jdou do boje. „Všichni chtějí hrát, což je dobře. Berou to jako otázku cti,“ těší hradeckého trenéra Jiřího Mičku.

Čech je pověrčivý, rozhovory až po sérii

Gólman Hradce Jakub Čech chce mít během čtvrtfinále absolutní klid. Na jeho výkonech v brankovišti z velké části závisí osud Východočechů v bitvách s Jihlavou. Proto se rozhodl, že během atraktivní série nebude komunikovat s médii. „Nezlobte se, ale nechci být nikým rušen. Jsem pověrčivý. Přijďte až po sérii,“ řekl po druhém utkání čtvrtfinále a to samé zopakoval i v sobotu, kdy Hradec zvítězil 4:2, čímž srovnal sérii na 2:2 na zápasy.

Novotný dostane opět přednost

V brankovišti Východočechů zvládá práci obdivuhodným způsobem Jakub Čech, to Jihlava má po čtvrtém zápase s gólmany  problém. Kdo bude stát dnes v brance Dukly? Dvacetiletý Filip Novotný, který v sobotu po jedenácti minutách a čtyřech obdržených gólech střídal, nebo náhradník Dominik Halmoši? Podle informací Deníku by měl v jihlavské brance dostat přednost znovu Novotný.