Na lavičce hostů stál slavný i rozporuplný (kvůli korupční kauze) trenér Vladimír Růžička. Rudolf Červený ho pokořil. Čtyřmi nahrávkami přispěl k výhře Hradce ve 39. kole hokejové extraligy nad Chomutovem 9:3.

Hrálo se o šesté místo. Chomutov byl jen o bod za vámi, i když vy máte dva zápasy k dobru. Jakou má výsledek váhu?
Je důležité, že jsme Pirátům odskočili na čtyři body a máme ještě zápasy k dobru. Ty budeme chtít taky využít. Šestka je pro nás cílem, možná se pak budeme moci porvat i o vyšší příčky, tabulka nad námi je už teď hodně vyrovnaná.

Kam se chcete vyšplhat? Před vámi je Sparta, má stejně bodů.
Spíš se snažíme koukat dolů, abychom byli v šestce. Ale proč ne, chceme jít co nejvýš, mít co nejlepší pozici pro play off.

Hradec byl dřív vyhlášený defenzivním hokejem. Platí to ještě?
Je pravda, že víc útočíme. Dost hráčů se tady vyměnilo a vyvíjí se i samotný hokej, systémy jsou jiné a tenhle nám vyhovuje. Snad v tom budeme takhle pokračovat. Fanoušci nás ženou dopředu, to je fakt. Hraje se nám tady výborně, je super, když dáváme tolik gólů, všichni se baví a všichni jsou spokojeni.

V pátek jste dostali lekci ve Zlíně, kde se vám nedaří. Prohra přerušila vaši úspěšnou sérii. Je demolice Chomutova návratem na úspěšnou vlnu?
Ve Zlíně jsme hráli první třetinu 1:1 a říkali si, že musíme přidat. Jenže nám tam zase padnul nějaký gól a my to už neotočili. Na zápasy venku se musíme víc soustředit, nemůžeme tolik útočit. Každý je doma silnější dopředu, na to si musíme dát pozor.

Proti Chomutovu se zdál duel jednodušší…
Spíš až po těch pěti gólech to bylo cítit. První třetina nám vyšla, ale pořád jsme si zdůrazňovali, že musíme hrát dobře dozadu, i když se nám to úplně nedařilo a Rybku (Patrika Rybára) jsme tam kolikrát nepodrželi, mohl vychytat čisté konto. Hlavně, že jsme ale vyhráli, to je základ.

Vedení o pět gólů po první třetině je už jasné, ne?
Je zrádné, když vedete 5:0, dostanete gól, přijde oslabení, pak další a třeba vám v hlavě něco začne klíčit. Jsem rád, že jsme to zvládli.

Fotbalový trenér Josef Csaplár má teorii, že je nejhorší vedení 2:0. Tak neříkejte, že 5:0 není pohoda.
To ano, ale pár zápasů se už takhle otočit podařilo. Museli jsme si dávat pořád bacha.