Porážka o gól mrzí vždy nejvíce. Zvlášť když víte, že jste měli na bodový zisk. Asi tak by se dalo charakterizovat vystoupení hradeckých hokejistů v Olomouci. Východočeši prohráli těsně 3:4. „Myslím, že bod jsme si zasloužili,“ říká obránce LUKÁŠ CHMELÍŘ.

Sedmadvacetiletý bek, jenž tým HC VCES posílil krátce před sezonou, zaznamenal dvě asistence, ale rozhodně by je vyměnil za lepší výsledek.

Byla Olomouc o branku lepší, nebo jste měli minimálně na bod?
Myslím, že bod jsme si zasloužili. Ale bohužel na to se už nikdo neptá. Soupeř dal o branku víc, a to rozhodlo.

Zlom nastal v první třetině. Brzy jste vedli, ovšem pak jste v rychlém sledu třikrát inkasovali. Co se s vámi dělo?
Nevím, těžko říct. Možná jsme byli trochu v euforii ze vstřelené branky a podcenili jsme situaci. Zapomněli jsme bránit. Třikrát jsme propadli a soupeř z toho dal tři góly, což by se asi stávat nemělo.

Nevybavil se vám zápas v Benátkách, kde jste inkasovali osmkrát?
Já myslím, že ani ne. V Benátkách to bylo úplně o něčem jiném. Byl to takový den blbec, kdy se k hokejkám domácích odrazilo všechno, sklepávali puky metr vysoko. V Olomouci to byla vyrovnaná partie. Rozhodly naše chyby v defenzivě, kdy se soupeř dostal do přečíslení a využil toho.

V závěru jste se dotáhli na rozdíl jediné trefy. Byla ještě možnost stav srovnat?
Určitě byla, šance jsme měli. Nechyběla nám ani síla a chuť. Bohužel nám to tam nespadlo. Možná nám chybělo trochu štěstí nebo více klidu v zakončení.

Dejme stranou včerejší zápas. Do Hradce jste přišel krátce před začátkem sezony. Jak jste zatím spokojený?
Škoda, že jsme nebodovali v Olomouci. Mohlo to být ještě veselejší. Hráli jsme třikrát venku, dvakrát doma, máme osm bodů. Tabulka je vyrovnaná, ztrácíme čtyři body na prvního, což není moc. Musíme teď zabrat doma a příští týden urvat zase nějaké body. Myslím, že i nadále to bude vyrovnané. Na nějaké hodnocení je zatím brzy. Na to přijde čas až po třicátém kole.

A co vy osobně? Jak vám třeba vyhovuje spolupráce s Martinem Táborským?
Myslím si, že to nevázne. Já ani nejsem z těch, co by si vybírali. Spokojenost, nespokojenost, prostě jsme všichni profesionálové a musíme to brát tak, jak to je. Ale jinak v tom nevidím žádný problém.

V sobotu vás čeká první východočeské derby v dresu Hradce. Sice to už znáte z působení ve Vrchlabí, ale přesto, jak se na tato utkání díváte, případně těšíte?
Derby, nederby, nějak to nevnímám, to spíše fanoušci nebo někdo, kdo má nějakou křivdu vůči sobě. Já do toho jdu jako do každého jiného zápasu a chci ho vyhrát. To je jediné, co mě zajímá.