„Mimo hru je více než deset hráčů. Přesný seznam připravujeme pro svaz, který musí odložení posvětit. 
S Třincem jsme se už domluvili," prohlásil generální manažer Mountfieldu Aleš Kmoníček.

Vedení Mladé Boleslavi udělilo všem hráčům, kteří zasáhli do nevydařeného nedělního zápasu hokejové extraligy na ledě Hradce Králové (2:9), pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu. Hráči také musí zaplatit fanklubu náklady spojené s výjezdem na východ Čech.

Hradečtí hokejisté měli zdravotní problémy již před nedělním zápasem proti Mladé Boleslavi, který nakonec vyhráli 9:2. Do utkání nenastoupilo osm hráčů základní sestavy (Šimánek s Kudrnou se dostavili na ranní rozbruslení s vysokými teplotami), v průběhu utkání byli nuceni odstoupit ještě Červený s Dietzem.

„V zápase i po něm se to zhoršilo. Dalších pět hráčů odcházelo se zvýšenou teplotou," uvedl Kmoníček, který věří, že se zdravotní stav hráčů bude rychle zlepšovat.

Dnes mají hráči volno. „Musíme vydezinfikovat kabinu. Věříme, že do pátku se vše zlepší. Chceme hrát. Pro nás to není nic příjemného, teď se nám relativně daří. Jezdit do Třince s devíti hráči by byl ale hazard a znevážení jména extraligy," řekl Kmoníček.

Hradec poslední tři zápasy vyhrál a v tabulce je pátý.

Ředitel extraligy Josef Řezníček odložení zápasu povolil s podmínkou, aby byl nový termín co nejbližší. Kluby se dohodly na příštím pondělí, sdělil mluvčí Ocelářů Tomáš Želazko.