Venkovní bilance po sezonáchSezona 2013/14
Výhry: 9
Výhry po prodl.: 6
Porážky: 9
Porážky po prodl.: 2
Procent. úspěšnost: 52%

Sezona 2014/15
Výhry: 9
Výhry po prodl.: 1
Porážky: 16
Porážky po prodl.: 0
Procent. úspěšnost: 37%

Sezona 2015/16
Výhry: 8
Výhry po prodl.: 3
Porážky: 12
Porážky po prodl.: 3
Procent. úspěšnost: 42%

Sezona 2016/17
Výhry: 0
Výhry po prodl.: 0
Porážky: 2
Porážky po prodl.: 0
Procent. úspěšnost: 0%

Jakmile vyjedou mimo domov, mají trable. Za humny to Hradci Králové nejde. Z posledních jedenácti zápasů na hřištích soupeřů vyhrál jen jednou - ještě v minulé sezoně na ledě zoufalých Karlových Varů. V novém ročníku je to stejné. Dva zápasy, dvě porážky.

V pátek frčí Hradec znovu ven. Do Litvínova.

Co přijde po vítězném derby? Odpovědi se dočkáte okolo 20. hodiny.

Jedno je nabíledni: Sýkorovo vojsko by na zrušení ošklivé venkovní bilance mělo využít euforie z vítězné války s Pardubicemi. Drtivý výsledek 8:2 plně odpovídal událostem na ledě. Ne, to nebyl zápas, kdy vám do sítě spadne všechno a vy ani nevíte, jak jste k vítězství došli. Hradec na ledě dominoval, chvílemi měl až brutální převahu a gólů mohl nasypat ještě víc. Takový výsledek si plným právem zasloužil.

Ale pozor, nesmí se zapomenout na dvě věci: Pardubice jsou v těžké krizi. A Mountfield nebyl až do derby nijak zářivý. Zbytečně ztratil tři utkání, kdy na ledě nebyl viditelně horší. Ale prohrál.

Proto se mají v Hradci na pozoru. Po derby nenosí růžové brýle a neholedbají se, že je všechno v pořádku. „Ne, vítězství v derby musíme teprve potvrdit. Naposledy jsme porazili tým, který není ideálně naladěný a neprokazuje kvalitu, kterou má. Částečná spokojenost tu je, ale je hodně brzo na to, abychom se plácali po zádech. Čekají nás další zápasy, musíme získat spoustu bodů, které jsme doteď ztratili. Je potřeba pracovat dál," stojí nohama na zemi sportovní manažer klubu Jaroslav Kudrna.

Hokejová extraliga6. kolo - pátek 23. září, 17.10: Vítkovice - Mladá Boleslav (ČT sport), 17.30: Litvínov - Hradec Králové, Chomutov - Sparta Praha, Plzeň - Olomouc, 18.00: Liberec - Třinec.
Dohrávka 6. kola - neděle 25. září
, 15.30: Karlovy Vary - Brno.

Možná i proto, že si je vědom zlé venkovní bilance. Vždyť poslední tři roky neseděl v kanceláři, ale v kabině jako hráč. Má tu bídu pod kůží. Jen v první sezoně byl Mountfield v základní části venku v plusu (viz tabulka vlevo), v dalších dvou ročnících byl hluboko pod padesátiprocentní hranicí. Letos je po porážkách v Brně (1:3) a ve Vítkovicích (2:3) dokonce na nule.

Pro Hradec by bylo fajn, kdyby se to konečně změnilo v Litvínově. Pod Krušné hory jede s bilancí 1 venkovní výhry z 11 duelů…