Krize? O té asi zatím nemůže být řeč. Nicméně dva poslední výsledky vrchlabských hokejistů jsou trochu zarážející.

V pondělí nejprve druhý celek tabulky horko těžko udolal v samostatných nájezdech poslední Porubu a ve středu se nevytáhl ani proti předposlední Třebíči, jež si dokonce po úspěšných penaltách odvezla z Krkonoš dva body za vítězství 3:2. „V této soutěži je ale každý soupeř těžký,“ namítá nejzkušenější útočník Vrchlabí, Patrik Beck.

Že je ovšem něco špatně, ví i trenér Jeřábek. „Tím, že jsme vyhráli v Ústí si řada hráčů asi myslí, že je to v klidu a že se sezona nějakým způsobem dohraje. Sezona se asi v základní části dohraje, tak jsme si předsevzali, že se udržíme ve čtyřce, to ano. Jenomže takové výkony, jaké předvádíme teď, nás mohou rozes***,“ zdvihá varovně prst před blížícím se play off. \'

„Já si ale zase nemyslím, že jsme hráli nějak špatně. Kdybychom v první a ve druhé třetině dali góly z těch šancí, co jsme měli, Třebíč by domů jela s flastrem,“ pravil útočník Nikola Gajovský. „Když se ale nedaří, tak ani benzín nehoří, jak se říká,“ dodal. „Nám se vždy hraje líp, když dáme góly a soupeři odskočíme. Bohužel, to se nám teď v novém roce nedaří. Přestaneme si věřit a pak je z toho to, co je,“ poznamenal zase útočník Patrik Beck.

Jeho parťák z první pětky, Nikola Gajovský, s ním souhlasil. „Když rychle nevstřelíme dva tři góly, tak ten druhý tým tím vlastně ještě nakopneme k nějakému dobrému výkonu a potom už bývá těžké utkání zvrátit na svojí stranu,“ uvedl 21letý hráč.

Jak ve Vrchlabí ven z této „šlamastiky“? „Jedině bojovností. Čím taky jiným,“ prohlásil Gajovský. „Musíme se vrátit k hokeji, který nám přinesl úspěch. Jednoduchý, hodně bruslení a snažit se proměňovat šance. Pak se to zase otočí,“ doplnil Beck.

V pekelném lednovém tempu první ligy se o nápravu za domácí ztráty budou horalé snažit už zítra na Hané proti Olomouci, která ve středečním kole neuspěla v Chrudimi, kde prohrála 2:1. Další domácí duel Vrchlabí hraje v pondělí s Kadaní.