Už před utkáním zaujala nová tvář na soupisce domácího celku, který pro tentokrát posílil zlínský forvard Lukáš Finsterle. Trenéři Hosták a Pospíšil se naopak ve středu museli obejít bez zkušeného Tvrdíka.

Východočeši se od úvodního vhazování snažili být aktivnější, a navázat tak na předchozí dobře odehraný zápas na ledě favorizovaného Ústi nad Labem. Jenže paradoxně se jako první prosadil soupeř, a to ze své první vážnější akce. Skóre otevřel Rudovský. Ačkoliv se v úvodním dějství zrodilo ještě několik zajímavých situací, další branka nepadla.

Nejtěsnější stav dlouho zůstával na ukazateli skóre i v prostřední části, neboť oba brankáři byli pozorní. Tedy až do 36. minuty, kdy ukázkovou minelu vytvořil hostující gólman Sedláček. Zachytil hradecké vyhození, ovšem poté nepochopitelně namazal Valáškovi, který prázdnou branku nemohl minout – 1:1. Vyrovnání Východočechy notně povzbudilo, ovšem do druhé sirény se jim stav otočit nepodařilo.

Vedla k tomu až početní výhoda ve 45. minutě, kdy se prosadil Švagrovský. Jenže radost domácích netrvala dlouho. O tři minuty později po vyhraném vhazování zaskočil Čecha přesným zakončením Novák. Zápas v těch chvílích nabíral na obrátkách, oba celky cítily svoji šanci na vítězství.

Když domácí Kubica trefil jen boční konstrukci, o chvíli později udeřilo opět na opačné straně kluziště. Čecha prostřelil Lapšanský a Hradec musel znovu dotahovat manko – 2:3. Avšak marně.

Hrozbu pádu na samotné dno prvoligové tabulky se Hradečtí v závěru snažili zahnat při hře v šesti bez gólmana, ale to se jim nepodařilo. Po šesti odehraných kolech se tak ocitli na samém chvostu soutěžního pořadí.

Královští lvi Hradec Králové – HC Stadion Litoměřice 2:3

Fakta - branky a asistence: 36. Valášek, 45. Švagrovský (Moskal, Finsterle) - 4. Rudovský (Hašek, Veselý), 48. Novák (Hašek), 52. Lapšanský (Slížek, Martinka). Rozhodčí: Doležal – Svoboda, Lučan. Vyloučení: 6:11, navíc Kříž (Litoměřice) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 305. Třetiny: 0:1, 1:0, 1:2.
Královští lvi Hradec Králové:
Čech – Roupec, Chmelíř, Čížek, Vágner, Karlíček, Hendrich, Čáp – Kubica, Mikeska, Haluza – Finsterle, Švagrovský, Moskal – Půlpán, Brož, Říha – Valášek, Macháň, Berger – Luštinec.
HC Stadion Litoměřice:
Sedláček – Kolář, Toman, Žovinec, Veselý, Švaříček, Martinka, Kříž, Sobotka – Mrňa, Žálčík, Kafan – Rudovský, Hašek, Novák – Lapšanský, Slížek, Šinágl – Tvrzník, Hlusička, Antončík.