„Potřebujeme vyhrát, abychom potvrdili naši pozici v tabulce," burcuje olympionik René Vydarený. Po nedělní porážce v nájezdech s Karlovými Vary klesl Hradec na třetí příčku tabulky. Ze druhého místa ho odsunula Plzeň.

Pražané na tripu: zatím samé porážky

Dost možná v rozhodující fázi sezony se nacházejí  hokejisté Slavie. V rámci sedmizápasového tripu po cizích stadionech doposud odehráli dvě utkání a obě neúspěšně (Brno 3:4 pp, Pardubice 1:3). V extraligové tabulce poprvé v ročníku klesli až na 9. místo a jen dva body je dělí od pádu do play out. „Máme špatné začátky, už potřetí jsme v první třetině inkasovali po dvou gólech. To musíme v Hradci změnit,"  plánuje útočník Jan Stránský.

Vydarený přijde o domácí derby

Před olympijskými hrami sehraje René Vydarený už jen dva zápasy. Klub mu vyšel vstříc a po pátečním utkání s Kladnem ho uvolní na sraz slovenské reprezentace. Klíčový zadák Mountfieldu tak nebude k dispozici v následujících třech zápasech (v Litvínově, doma s Pardubicemi a v Brně). „Jsem rád, že mi v Hradci nedělali problémy a pochopili moji situaci. Chtěl bych jim za to moc poděkovat," prohlásil René Vydarený.