Krajan útočníka Andrise Džerinše a účastník pěti světových šampionátů odehrál posledních osm sezon za Dinamo Riga v Kontinentální hokejové lize poprvé vyzkouší Tipsport extraligu.

Cibulskis patří ve 29 letech mezi opory svého klubu i stálice lotyšské reprezentace. „Jsem rád, že tento hokejista, který letos hrál velmi dobře na mistrovství světa, rozšíří a posílí naše obranné řady. Zároveň mě těší, že Andris Džerinš bude mít v týmu parťáka," říká generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček. „V tuto chvíli jsme s posilami do obrany skončili, nyní se ještě budeme soustředit na útok."

188 centimetrů vysoký a 86 kilogramů vážící rodák z Rigy spojil drtivou většinu své dosavadní kariéry s lotyšským hlavním městem. Už jako junior dostával hodně prostoru v domácí seniorské soutěži, ve dvaceti letech odešel vyzkoušet angažmá v rakouské EBEL, kde hrál za Salcburk. Ale hned po první sezoně se vrátil zpátky domů a od roku 2010 nepřetržitě působil v Dinamu Riga.

Během osmi ročníků nastoupil ke 304 utkáním Kontinentální hokejové ligy, v nichž nasbíral 55 bodů za 16 gólů a 39 asistencí. V roce 2011 zamířil se svým týmem rovněž na Spenglerův pohár, kam se letos v prosinci vrátí už v dresu Mountfieldu.

Do Hradce Králové přichází hráč s velkými zkušenostmi z reprezentační scény. Oskars Cibulskis startoval na pěti světových šampionátech, nechyběl například na mistrovství světa v Praze 2015, stejně jako letos v Kolíně nad Rýnem. Letos i vloni byl dokonce vybrán mezi tři nejlepší hráče svého týmu. Na poslední akci si v sedmi zápasech připsal gól a asistenci. Lotyšsko až v dramatické koncovce posledního utkání s domácím Německem ztratilo šanci na postup do čtvrtfinále.   (mhk)