Obraty proti tygří smečce – to je hradecká vymazlená specialitka letošní sezony. V prvním vzájemném utkání prohrávali Východočeši 1:5, poté  2:6, přesto dokázali vyhrát Květoňovým gólem v prodloužení 7:6!

V pátek takovou ztrátu dohánět nemuseli, ale manko dvou gólů po druhé třetině nevydalo na kdovíjakou veselku.

Přesto se další převrat stal. Na svědomí ho měl Jiří Šimánek. Ve 43. minutě si vybruslil před branku a podařeným trikem snížil.

A Hradec nahodil motory.

V oslabení se pustil do úniku Dej, drze si našlápl do pásma a zápěstím švihl neskutečně přesně. Vyrovnáno.

Tygři se ještě nestihli vzpamatovat ze šoku a vzápětí inkasovali brutální k.o. Kudrna báječně našel Šimánka, který střelou k tyči odstartoval v hledišti Matějskou pouť. Finále vymyslel rtuťovitý Červený. V závěru ještě trefil opuštěnou tygří klec Mertl.

Mountfield HK – Bílí Tygři Liberec 5:2 (0:1, 0:1, 5:0)

Fakta - branky a asistence: 43. Šimánek (Vydarený), 46. Dej (Vydarený), 47. Šimánek (Kudrna), 52. Červený (Mikuš), 60. Mertl (Šimánek) – 4. Bartek (Víšek, Bulík), 35. Valský (Zacha). Rozhodčí: Hodek, Šír – Frodl, Charvát. Vyloučení: 4:4, navíc Květoň (Hradec) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4256.
Mountfield HK:
Kantor – Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil – Kudrna, Mertl, Šimánek – Dej, Langhammer, Květoň – Švagrovský, Knotek, Podlešák – Švihálek, Červený, Rousek. Trenér: Peter Draisaitl.
Bílí Tygři Liberec:
Melicherčík – Kolmann, Derner, Voráček, Výtisk, Vitásek, Čakajík, Šimek – Urban, Nedvěd, Vampola – Bartek, Bulík, Víšek – Pospíšil, Filippi, Bulíř – Valský, Zacha, Vlach. Trenér: Pavel Hynek.

Hvězda zápasu

JIŘÍ ŠIMÁNEK, útočník Hradce Králové, (v utkání 2 góly + 1 asistence): To je kapitán! Dvěma góly pomohl k dalšímu skvělému obratu proti Liberci. Dvě třetiny se mu nevedlo, pak se rozparádil.