Staromilci mávnou rukou: Anglie a hokej? Je to zbytečná přezíravost, což se v Hradci dnes pokusí ukázat Panteři z Nottinghamu. Mountfield se s nimi utká ve druhém utkání základní skupiny Ligy mistrů.

To první, čtvrteční střets TPS Turku, Východočeši zvládli bravurně. Vyhráli 5:1. „Odehráli jsme skvělý zápas,“ lebedil si střelec dvou gólů Lukáš Vopelka.

Ano, Turku je zvučnější jméno, ale ani Nottingham nejsou žádná ořezávátka. V prvním duelu padli v Bernu 2:5, ale v Hradci dozajista ukážou přednosti.

„Mají spoustu Kanaďanů i Američanů – a to také naturalizovaných. Vede je kanadský trenér. Budou hrát typický kanadský hokej,“ varoval kouč Václav Sýkora. „Budou hodně agresivní, budou dohrávat souboje a chovat se jednoduše v koncovce,“ objasnil.

Je to pravda, Nottingham je taková kanadsko – americká kolonie. Na soupisce najdeme jedenáct Kanaďanů a čtyři Američany.

„Každý tým v Lize mistrů má vysokou kvalitu. Jde i o mužstva, která nejsou z typicky hokejových zemí,“ upozornil trenér. „Kvalita se obecně zvedá v celé Evropě. Nastoupit proti takovým soupeřům je pro naše hráče příležitost se porovnat.“

Ve čtvrtek tahle prověrka vyšla na sto procent. Hradec proti Turku kraloval. „Hrál rychle, agresivně napadal, chodil do nás tvrdě v pěti hráčích. Byla to pro nás dobrá lekce,“ řekl kouč Turku Kalle Kaskinen.

Stejný styl bude chtít Mountfield vytáhnout i na Nottingham.