Další tříbodové vítězství. Play off je zase o něco blíž

Hradec Králové /FOTO/ - Hokejová extraliga: Ve Fortuna Aréně zářili brankáři, dohromady zlikvidovali tři penalty.

27.1.2015

Tipsport extraliga ledního hokeje: Mountfield HK - Bílí Tygři Liberec.Foto: Deník/ Michal Fanta

Mountfield se usadil na vítězné vlně. Silou vůle přetlačil odbojný Liberec a zaspal si čtvrtou tříbodovou výhru v řadě. Přímý postup do play off je zase o něco blíž.

Extraligovou premiéru si v liberecké brance odbyl čerstvě devatenáctiletý juniorský reprezentant Vítek Vaněček, který zaskočil za tygří jedničku Jána Lašáka, jehož skolila viróza. Hradec si ale s mrštným talentem dlouho nevěděl rady.

V první třetině ho ani příliš nezaměstnal. Na Vaněčka šly jen čtyři střely, které měly spíše propagační charakter. To hosté byli odvážnější. Ne o moc, ale Kacetla pár střel vylekalo. Nejvíc Bartek, který po hrubici Vašíčka pálil z pravé strany, ale domácí gólman byl pozorný.

Druhá třetina byla o něčem jiném. Mountfield tlačil, ale v koncovce byl bezzubý. Ve 22. minutě neproměnil trestné střílení Červený, vzápětí vychytal Vaněček i Šímánka, na jejichž souboj ještě mělo dojít.

Předtím se ale Hradec dostal do vedení. Knotek využil přesilovou hru, jenže Liberec reagoval Krenželokovou tečí, která zaplula pod horní tyč Kacetlovy branky. A pak byla ve středu dění zase dvojice Šimánek – Vaněček. Domácí kapitán se rozjel k další penaltě, ale přestřelil.

Hradec si vzal zpět těsný náskok ve 44. minutě. Po závaru  před Vaněčkem kotouč doputoval k Mertlovi, jenž měl snadnou úlohu. Srovnat mohl z třetího trestného střílení v utkání Filippi, ale mířil mimo a Hradec už si vítězství nenechal vzít.

Mountfield HK – Bílí Tygři Liberec 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Fakta – branky a asistence: 30. Knotek (Šimánek, Kudrna), 44. Mertl (Kudrna, Vašíček) – 33. Krenželok (Gřegořek). Rozhodčí: Polák, Svoboda – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:5, navíc Troliga (Hradec) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 3792.