Hradec tento víkend žije hokejem! Doslova. Sobotní večer to jenom podtrhnul.

Zapomeňte na nasupené fanoušky, kteří několik dní předem brblali nad markantním zdražením vstupného pro vyřazovací boje. Pohled do hlediště dal jasně najevo, že historicky první extraligové play off diváci ve městě pod Bílou věží chtějí vidět.

Atmosféra třetího čtvrtfinále? Podle očekávání báječná. Hlasitá podpora hráče Mountfieldu patřičně nažhavila, jenže z vítězství se nakonec radoval soupeř.

Šanci na reparát mají hradečtí hokejisté v neděli od 17.30 hodin znovu na vlastním kluzišti.

Od úvodních minut Hradečtí dávali na ledě najevo, kdo chce být pánem zápasu. Svoji aktivitou si na soupeři vynutili fauly, z čehož v 9. min. rezultovala převaha dvou mužů. A kapitán Šimánek trestal, puk procpal mezi Kašíkovy betony – 1:0.

Další gól se domácím přidat nepodařilo, a tak se v závěru úvodní části dostal ke slovu také Zlín. Při jeho početní výhodě zachránila Kantora po střele Tesaříka tyč.

Podruhé se skóre měnilo až v polovině zápasu, kdy při další přesilovce Mountfieldu Mertl ukázkově přihrál Frühaufovi, jenž trefil přesně – 2:0.

I závěr druhé periody patřil pro změnu opět Zlínským. I oni totiž dostali možnost zahrát si dvojnásobnou početní výhodu. Ale gólman Kantor v těch momentech zářil. Skvěle vytěsnil projektil Zámorského i pokus Lešky. Dvougólový náskok Hradce trval.

Jenže Zlín nic nezabalil a brzy po startu třetí třetiny se dočkal. Kantor se přesvědčil, že zadáci „beranů" umí přesně pálit – to když ho překvapil pokus Kotvana od levého mantinelu. Než se Mountfield vzpamatoval, přišla další rána v podobě vyrovnání, které měl na svědomí Melenovský. Totální K.O. mohl Hradci zasadit Veselý, ale nedal.

Jenže třetí úder Zlína přece jenom přišel. Zařídil ho Leška, jenž v 57. min. nejrychleji zareagoval na odražený kotouč – 2:3. Na příznivce domácího celku šly mrákoty. S ubývajícím časem se z duelu (jen zdánlivě kontrolovaného) stalo drama jako hrom.

O to větší euforie v hledišti propukla, když v čase 59.07 dělovka Šimánka poslala třetí čtvrtfinále alespoň do prodloužení.

V nastaveném čase Hradec nejprve přežil hru v oslabení, ale nakonec to byl Kantor, kdo inkasoval rozhodující branku. Početnou skupinu zlínských fanoušků rozjásal Veselý.

Šanci podruhé srovnat stav série dostane Hradec již v neděli, kdy se hraje čtvrté čtvrtfinále.

Mountfield HK – PSG Zlín 3:4 po prodl. (1:0, 1:0, 1:3 – 0:1)

Fakta - branky a asistence: 9. Šimánek (Vydarený, Frühauf), 30. Frühauf (Mertl), 60. Šimánek (Vydarený)  – 43. Kotvan (Zámorský), 46. Melenovský, 57. Leška (Veselý), 73. Veselý (Čajánek). Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 4816. Stav série: 1:2.