ST 18.00: HC VCES Hradec Králové (6. místo, 66 bodů) – HC Chrudim (5. místo, 75 bodů).

Parta okolo kapitána Roubíka se postupně rozjíždí k poutavý výkonům. Hradec zvítězil čtyřikrát v řadě, naposledy vyběhl s jihlavskou Duklou 4:2. „Hrálo se o šest bodů, proto jsme rádi, že jsme vyhráli. Dvě třetiny jsme hráli opravdu výborný hokej,“ chválí tým hradecký asistent Jiří Mička. „Dali se nám do kupy marodi. Zvedla se také řada Martina Koudelky, výborně chytají oba gólmani. V týmu je zdravá konkurence. To všechno nám pomáhá vyhrávat zápasy.“

Podle Mičkových slov vede k úspěchu v derby s Chrudimí pouze zodpovědný a poctivý výkon. „Soupeř má na každém postu zajímavé hráče. Musíme si dát pozor. A také si chceme napravit dojem před našimi fanoušky. Doma musíme vítězit,“ burcuje Mička, jenž potvrzuje že pro Hradec je důležité udržení šestého místa. „Výš nemyslíme. I kdybychom Chrudim porazili, tak stále bude mít náskok šesti bodů a do konce zbývají už jen čtyři kola.“ V sestavě dojde ke kosmetické úpravě. Místo zraněného Poláka nastoupí ve čtvrté řadě Luštinec, v brance zřejmě dostane přednost Luňák.

V letošním roce chrudimský nováček jede jako Pendolino, vždyť vyhrál všech pět zápasů, naposledy nad havlíčkobrodskými Rebely 4:1. „Věděli jsme, že Brod hraje zarputilý bojovný hokej, jde hodně do těla, ale byli jsme na to připraveni a docela dobře jsme se s tím vypořádali. Jediné, co mě mrzí je, že gólman Němec přišel v závěru o nulu. Zasloužil by si ji,“ uvedl chrudimský trenér Martin Hosták. „Přesto jsem s naším výkonem a výhrou spokojen.“

Po utkání už byl myšlenkami u středečního derby. „Na utkání s Hradcem se vždy hrozně těším. Stále je to pro mě srdeční záležitost. Bude to mít určitě náboj. Doufám, že to bude také pěkný hokej, protože domácí mají v posledních dnech formu. Samozřejmě chceme zvítězit, čímž bychom asi definitivně potvrdili naše páté místo,“ dodal Hosták.

ST 18.00: HC Rebel Havlíčkův Brod (9. místo, 55 bodů) – HC Vrchlabí (3. místo, 88 bodů).

Zisk nebo ztráta? Po sobotním výprasku v Olomouci 0:6, se dá říct, že dva body, které hokejisté Vrchlabí v pondělí vydolovali ze souboje s Kadaní (4:3sn), jsou plusové. Ačkoliv horalé dvakrát vedli, bral je i trenér Jeřábek. „Po dlouhé době jsem byl spokojený i s výkonem mužstva. V předchozích dvou domácích zápasech, s Porubou a Třebíčí, jsem u hráčů takové nasazení a pohyb, jaké předvedli, postrádal,“ ohlédl se za vystoupením svého týmu v minulém kole. V tom dnešním povede cesta horalů na Vysočinu.

A také ze souboje z havlíčkobrodskými Rebely potřebují Vrchlabští body. V tabulce klesli na třetí místo. „Každý zápas a každý bod je pro nás teď důležitý,“ říká útočník Ladislav Gengel. „Musíme se semknout a bojovat o druhé místo, abychom měli co nejlepší pozici pro play off,“ poznamenal střelec jednoho gólu ze zápasu s Kadaní. „Na druhou stranu play off je úplně jiná soutěž,“ dodal. Letošní bilance soubojů horalů s Rebely je zatím příznivější pro Vrchlabí, které dvakrát vyhrálo (5:0 a 3:2). Pokaždé však doma. Z Vysočiny si krkonošský celek přivezl porážku 1:2 na nájezdy.

(šp, pn, bog)