Snad se to nestane, tenhle zápas by extralize chyběl. Jenže ta hrozba tady je. V pátek se může hrát na dlouhou dobu poslední hokejové derby Pardubice - Hradec.

Důvod je zřejmý: Dynamo je beznadějně poslední v tabulce nejvyšší soutěže a čeká ho baráž o udržení.

V ní se potká s předposledním týmem extraligy (zřejmě Chomutov, či Karlovy Vary) a dvěma nejlepšími celky první ligy.

Už ve velkém střetu s favoritem z Hradce se na ošidnou a stresující baráž budou Pardubičtí chystat.

„Potřebujeme se pro závěr sezony dostat na stejnou pozitivní vlnu jako mají týmy z Chance ligy,“ prohlásil hlavní trenér Ladislav Lubina.

Hokejová extraliga
52. kolo - pátek, 18.00: Pardubice - Hradec Králové, Plzeň - Karlovy Vary, Chomutov - Olomouc, Zlín - Brno, Mladá Boleslav - Třinec, Sparta - Liberec, Vítkovice - Litvínov.

Dynamo k tomu má velkou příležitost. Mountfield přijede s torzem mužstva. Na marodce má devět borců - a to samá klíčová jména: Koukal, Smoleňák, Zámorský, Dragoun, Rosandič, Chalupa, Vincour, Bičevskis, Lessio.

„Jsem zvědavý, jak to slepíme,“ povzdechl si hořce kouč Tomáš Martinec. K těžce zraněným z minulých týdnů se mu poslední dny sesypal kádr kvůli nemocem.

Přesto napětí derby nemizí. Jeho magie nutí i většinu hradeckých příznivců (samozřejmě tajně) přát Pardubicím, aby se zachránily.

„Hokejově, i co se týče fanoušků, se jedná o neskutečný zápas,“ řekl útočník Dynama Brian Ihnačák, jenž zná derby z obou stran.

Domácí si mohou udělat aspoň nějakou radost. Pokud vyhrají, srovnají sezonní bilanci v derby.

Hokejová extraliga: Mountfield HK - BK Mladá Boleslav.
Hradec ničí ztráta zkušenosti

On-line rozhovor s trenérem hokejistů Mountfieldu Hradec Králové:
Tomáš Martinec, kouč hradeckých hokejistů, bude ve čtvrtek 14. března od 14 hodin odpovídat na dotazy čtenářů Deníku týkající se aktuální extraligové sezony a přípravy týmu na blížící se boje v play off.
Ptejte se již nyní v tomto odkazu!