Mužstvo zpod Orebu tak vyhrálo prestižní okresní derby i potřetí v probíhající sezoně, pokaždé to bylo o pouhou jedinou branku (4:3, 4:3 a 3:2).

Krajská liga

SK Třebechovice pod Orebem – Stadion Nový Bydžov 3:2 (1:2, 0:0, 2:0). Branky a nahrávky: 18. Šeda (Hendrich), 46. Dostál (Bartoň, Junek), 50. Dittrich (Dostál, Hubáček) – 1. M. Kozák (Šimůnek), 6. Chára (Menyhárt, Kropáč). Střely na branku: 44:32. Třebechovice: T. Petrů – Seidl, Junek, Souček, Kostka, Hendrich, Marša – Wolf, Hubáček, Dostál – T. Drašnar, Bartoň, Šeda – Bohdanecký, Dittrich, Vik – Tuček, Kosina. Nový Bydžov: Veselý – Myslivec, Vosyka, Bezděk, Mádle, Kropáč – M. Kozák, Šimůnek, Špaček – Chára, Kubišta, Menyhárt – Suchánek, Matouš.

Martin Klemenc, trenér Třebechovic pod Orebem: „Do utkání jsme chtěli vstoupit soustředěně a zodpovědně v obranné činnosti, ale svými chybami jsme darovali soupeři dvoubrankové vedení po úvodních šesti minutách. Ve druhé části první třetiny jsme opticky hru vyrovnali a vstřelili kontaktní branku. Ve zbylých dvou třetinách jsme soupeře přetlačili, ale vytěžit alespoň vyrovnání se nám z řady šancí dlouho nedařilo. Výsledkový obrat se nám povedl až v poslední části. Bohužel opět díky naší nedisciplinovanosti jsme o těžce vybudované vedení mohli v závěru přijít, neboť jsme hráli závěrečné čtyři minuty v oslabení, ale hostům se naštěstí již vyrovnat nepodařilo."

Petr Lechmann, vedoucí mužstva Nového Bydžova: „Úvod předčil všechna očekávání. V první části jsme byli lepší a aktivnější. Bruslení s důrazným napadáním dělalo domácím problémy. Dvoubrankové vedení v 6. minutě nám dalo velkou chuť do hry. Třebechovickým se však na sklonku první části podařilo snížit, což je nakoplo. Vyrovnaná druhá část nepřinesla brankovou změnu. Ze zdravotních důvodů nenastoupil do závěrečné třetiny Bezděk, tudíž došlo na změny v sestavě. Bohužel pro nás to byl zásadní zlom. Domácí nejprve vyrovnali po našem zaváhání v předbrankovém prostoru a poté využitou přesilovkou dokonali obrat. Závěrečná hra bez gólmana při naší přesilovce na výsledku nic nezměnila. I přes porážku kluci zaslouží poděkování, což platí i pro naše věrné fandy. V této sezoně postihla naši kabinu „epidemie zranění", v každém utkání se improvizuje sestava, což má na naši hru velký vliv."

Příští zápasy okresních týmů – středa 7. prosince, 18.00: Třebechovice pod Orebem – Nová Paka, Nový Bydžov – Jaroměř.