Vrchlabí – Chrudim 4:5 na sam. nájezdy

Úvodní branka derby padla už v 62. vteřině. Červenat se po Drtinově nahození musel gólman Biegl. V 7. minutě Martinec našel zpoza branky Rákose a Chrudimští šokovali domácí vedením 2:0. Tvrdkova trefa do šatny měla do horalů vlít nový elán, jenže 65 sekund po zahájení druhé třetiny ve vlastním oslabení udeřil hostující Kaut a nechytatelnou pumelicí od modré oslnil Toužimský – 1:4.

Ani tento stav však domácí nezlomil a ve 46. minutě je vyrovnáno. Půl minuty před koncem druhé části se z rohu kluziště se proháčkoval ke gólu Čaloun a na začátku závěrečného dějství dokončili v přesilovkách stíhačku Vrchlabí tvrdě pálící Pácal a dorážející Čaloun. Další góly ale domácí z tlaku nevytěžily. Derby gradovalo v penaltách, které ovládli hosté. Za domácí proměnil jen Gajovský, hosté byli úspěšní oba – Šeda a Jindřich.

Fakta – branky a asistence: 19. Tvrdek (Filip, Kubeš), 40. Čaloun (Gengel, Látal), 43. Pácal (Kubeš, Tvrdek), 46. Čaloun (Látal) – 2. Drtina (Rákos, Semorád), 7. Rákos (Martinec, Klejna), 22. Kaut (Žák), 29. Toužimský (P. Mocek, Procházka), rozhodující nájezd Jindřich. Rozhodčí: Úlehla – Padevět, Prchal. Vyloučení: 6:13, navíc Rákos (Chrudim) 10 min. OT. Využití: 3:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1547. Třetiny: 1:2, 1:2, 2:0 – 0:0, 0:1.

HC Vrchlabí: Biegl – Pácal, Matějíček, Chaloupka, Chmelíř, Hrach, Bendík, Čížek – Kubeš, Filip, Tvrdek – Látal, Čaloun, Gengel – Rusnák, Gajovský, Urban – Mikšovský, Zíma.

HC Chrudim: Růžička – P. Mocek, Toužimský, Drtina, Evan, Malinský, Suchý, Vágner, Charousek – J. Šeda, Blažek, Procházka – Bělohlávek, Martinec, Žák – Klejna, Semorád, Rákos – Bláha, Kaut, Jindřich.

HLASY TRENÉRŮ

Vladimír Jeřábek (Vrchlabí):
„Zase špatný začátek, hrozně laciný první gól z nahozeného puku. Do 10. minuty jsme měli víc střel než Chrudim a prohrávali jsme 2:0. Hrozně se nadřeme na gól. Za zlomové považuji ubráněné oslabení 4 na 3 a gól na 4:2. Kluky můžu pochválit, že to za stavu 4:1 nezabalili a vyrovnali. Bylo tam od nich nasazení a o tom to je. Ale paradox je zase v tom, že po vyrovnání na 4:4 znovu začneme místo střel nahrávat někam. Myslel jsem si, že letos budeme víc vyhrávat na trestné střílení.“


Pavel Rohlík (Chrudim): „S výsledkem spokojený určitě nejsem. Čekali jsme, že na nás Vrchlabí víc vlítne. Dali jsme však šťastný první gól a brzy hned druhý. Bohužel, nevyužili jsme toho, že Vrchlabí bylo takové zmožené. Další situace se opakovala za stavu 4:1, kdy jsme zápas úplně odevzdali. Zlomový byl gól, který jsme dostali do šatny. Věděl jsem, že to pak ještě bude krušný. Po hrubých chybách starších hráčů a zbytečných vyloučení Vrchlabí zaslouženě vyrovnalo. Ve třetí třetině už bylo jednoznačně lepší.“

Moment zápasu – ZPACKANÁ VÝHODA. Ve 32. minutě (1:4) může hrát Chrudim minutu a půl přesilovku 5 na 3. Jenže u střídačky se radí příliš dlouho a dostává trest. V přesilovce 4 na 3 neskóruje.

Hvězda zápasu – hráč s číslem 11 – vrchlabský útočník JAN ČALOUN. Začal chybou, kterou soupeř využil. „Snajpr“ horalů však své zaváhání odčinil dvěma trefami a zvláště ta v čase 39.30 se ukázala jako klíčová.

Číslo dne – 51. Jedenapadesát zákroků předvedl v derby chrudimský brankář Martin Růžička, jenž svůj výkon korunoval v penaltách dvěma chycenými nájezdy.