Druhé kolo krajské hokejové ligy proti sobě svedlo okresní rivaly. Přestože celek zpod Orebu vedl už 3:1, nakonec prohrál 3:4 v prodloužení.

Třebechovice – Nový Bydžov 3:4 v prodl. (2:1, 1:1, 0:1 – 0:1). Branky a asistence: 9. Hubáček (Kudr, Wolf), 18. Hubáček (Kudr), 28. Kostka (Kudr, Hendrich) – 3. Hlaváček (Postolka), 39. Vosyka (Kozák), 57. Kraučuk (Vosyka, Kozák), 64. Chára (Hlaváček). Střely na branku: 51:41. Třebechovice: P. Lochman – Hendrich, Kostka, Souček, Marša, Hornyš, Dittrich – Wolf, Hubáček, Kudr – T. Drašnar, Bartoň, Matouš – Beránek, J. Drašnar, Šeda. N. Bydžov: Veselý – Nedbal, Malý, Myslivec, Vosyka, Novák, Vlach – Chára, Kubišta, Menyhárt – Kraučuk, Jiránek, Kozák – Udržal, Postolka, Hlaváček.

Josef Lochman, trenér Třebechovic: „Ve velice rychlém utkání jsme při hře v pěti měli lehkou převahu, ale zbytečná vyloučení ve druhé polovině duelu, ve středním pásmu nebo v málo nebezpečných situacích, nás stála vítězství. Další věcí je řada neproměněných šancí, kdy jsme nedokázali skórovat ani do prázdné branky. Jinak se ale okresní derby divákům muselo líbit a je škoda, že si na takovéto duely nenajde cestu více diváků.“

Petr Lechmann, vedoucí mužstva Nového Bydžova: „Derby s okresním rivalem mají vždy bojovný charakter. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Vstup do zápasu vyšel lépe nám a brankou novice v týmu Martina Hlaváčka jsme získali vedení. Domácí lepším pohybem a hlavně důrazem v předbrankovém prostoru stav utkání do přestávky otočili a ve druhé části z přesilovky odskočili na dvoubrankový rozdíl. Rychlá hra na obě strany více vyhovovala domácím a i střelecky se to projevilo ve statistikách. Jenže Veselý nás opět parádním výkonem držel ve hře. Naše trpělivá a zodpovědná hra ve druhé půlce utkání slavila úspěch. Nejprve Vosyka potrestal vyloučení domácích na sklonku druhé třetiny a nenápadný Kraučuk po Kozákově líbivé asistenci vymetl pavučiny domácí branky čtyři minuty před koncem závěrečné části. Následující vynucené prodloužení šťastně ukončil náš „snajpr“ Chára po Hlaváčkově asistenci. Ve vyrovnaném utkání se štěstíčko nakonec po zásluze přiklonilo na naší stranu. Poděkovat musím všem hráčům za odmakaný zápas a určitě i naši příznivci si zaslouží nemalých ovací za výkon v hledišti.“