Svazová náborová akce se uskutečnila celkově již podesáté, poosmé se do ní zapojily kluby napříč republikou. Týden hokeje se koná dvakrát ročně, v sezoně nejprve v září. Je určen pro malé adepty hokejového umění ve věku od čtyř do osmi let.

Pořadatelé připravili zábavná odpoledne, jejichž účelem bylo, aby děti udělaly svoje první krůčky na bruslích a s hokejkou. Důraz byl kladen na to, aby všechna cvičení (technika bruslení, obratnost na ledě, střelba na brankáře atd.) proběhla zábavnou formou a děti se pak na zimní stadiony rády vracely.

Za účasti extraligových hráčů

Ve východočeském regionu se akce uskutečnila v těchto městech: Hradec Králové, Nová Paka, Jaroměř, Nový Bydžov, Nové Město nad Metují, Jičín, Dvůr Králové, Hronov, Rychnov nad Kněžnou, Třebechovice pod Orebem, Opočno, Trutnov, Vrchlabí, Náchod, Choceň, Pardubice, Chrudim, Česká Třebová, Moravská Třebová, Polička, Lanškroun, Hlinsko, Skuteč, Žamberk a Litomyšl.

Jak je vidno, na nové hokejové generace myslí jak největší oddíly v regionu, tak i ty menší.

V Hradci se v malé hale ČPP Arény starali o zábavu dětí také hráči extraligového týmu Mountfield HK Radek Smoleňák a Bohumil Jank.