Východočeši by za hlavu rádi hodili uplynulý víkend, během kterého nejprve padli doma v derby proti Pardubicím. V neděli se pak vrátili s jedním bodem z Olomouce po prohře na nájezdy.

„My jsme tam chtěli vyhrát a získat tři body, bojovali jsme, bohužel to nevyšlo,“ řekl obránce Ralfs Freibergs. Hradec přitom v obou zápasech své soupeře přehrával, doplatil však na tradiční bolístku – produktivitu. „Musíme dávat góly a potřebujeme trochu štěstí. My jezdíme na bránu, střílíme puky, ale šťastné góly nepřicházejí,“ pokračuje Freibergs.

Proti Bruslařům budou hrát Lvi o hodně, chtějí konečně odměnit fanoušky. „My se nebudeme dívat na Boleslav, ale musíme se koukat na sebe. Je potřeba, aby každý dělal svoji práci a musíme ten zápas vyhrát,“ burcuje hradecký bek.

Se sokem z města automobilů má Mountfield letos vyrovnanou bilanci. Svěřenci trenéra Richarda Krále se ale dlouhodobě krčí na dně extraligové tabulky. „Bude to těžké, oni potřebují každý bod, ale my je taky chceme. V lednu budeme bojovat, abychom se posunuli v tabulce,“ slibuje Freibergs.

Hradečtí fanoušci přijeli v neděli do Olomouce v hojném počtu.
Hradec z Olomouce pouze s bodem, na Hané mu nevyšly nájezdy

Velký návrat na soutok Labe a Orlice zažije boleslavský obránce Filip Pavlík. Ten v Hradci hrál šest sezon.V průběhu letošního ročníku však nebyl spokojen se svým vytížením a přesunul se do Mladé Boleslavi, kam byl vytrejdován za Martina Pláňka. „Pro Kácu to bude určitě velký zápas. Já jsem tady první rok, takže to tak neberu,“ uzavírá hradecká sedmnáctka.