Tenhle trejd, den před uzávěrkou přestupů, čekal asi jen málokdo. Mezi fanoušky způsobil velmi slušný poprask.

Vedení hradeckého klubu mělo údajně zájem na Lukešově pokračování na východě Čech a nabízelo mu prodloužení smlouvy. Ten však vyčkával, zda-li nepřijde zahraniční nabídka. Nakonec k dohodě nedošlo.

„Když jsme dostali informaci o tom, že varianta zahraničního angažmá padla, Štěpán a jeho agent chtěli znovu jednat o nové smlouvě. V tu chvíli jsme se však dozvěděli, že hráč má již podepsán kontrakt na nadcházející ročník v jiném extraligovém klubu. Na základě této skutečnosti jsme se rozhodli pro jeho trejd už v aktuálně probíhající sezoně. Musím přiznat, že jsem z tohoto jednání a chování velmi zklamaný,“ uvedl na klubovém webu Aleš Kmoníček, generální manažer Mountfieldu HK.

V BRANCE MÍSTO PUKU se ocitli vítkovický brankář Daniel Dolejš a kapitán hradeckého Mountfieldu Radek Smoleňák. Tři body zůstaly na východě Čech.
Lukeš s nulou. Lvi zlomili odpor soupeře až v závěru. Rozhodla branka v oslabení

Pětadvacetiletý Lukeš, bratr zkušeného litvínovského střelce Františka, působil v Hradci neúplné tři sezony, na podzim si výbornými výkony řekl i o reprezentační dres. Letos vychytal v extralize čtyři nuly, další už ale v dresu Mountfieldu nepřidá.

Místo něj přichází třicetiletý Novotný, jenž necelých pět posledních sezon hájil barvy lázeňského města, kde byl jasnou jedničkou a mimo jiné před rokem zaujal tím, že jako první gólman v historii extraligy skóroval. Povedlo se mu to v závěru zápasu na ledě Mladé Boleslavi, když se trefil do opuštěné klece přes celé hřiště.

GÓLOVÁ RADOST. Hradečtí hokejisté se v pátečním domácím duelu s Libercem radovali šestkrát, dvakrát v každé třetině.
Šest vstřelených gólů a návrat na druhé místo tabulky. Lvi rozsápali Bílé Tygry

„Je před námi rozhodující část sezony a domníváme se, že je lepší mít v týmu hráče, kteří chtějí hrát za náš klub a jsou schopni se maximálně koncentrovat na svůj výkon. Filip patří k nejzkušenějším brankářům v extralize, v Karlových Varech chytal několik let výborně. Navíc projevil zájem být součástí naší organizace a chce pomoci k co nejlepšímu umístění v probíhající sezoně,“ podotkl Kmoníček.

Novotný bude v Hradci hostovat do konce stávajícího soutěžního ročníku.