Nebude to kočkopes? To je první, co (zřejmě) napadne fanoušky hokejového Hradce Králové. Vedení klubu, tedy šéf Miroslav Schön totiž získal kouče Vladimíra Růžičku, mistra světa, extraligového šampiona.

Jenže stávající šéf mužstva Tomáš Martinec u mužstva zůstává. Jako rovnocenný Růžičkův partner…

Naplnily se tak události posledních dnů.

Za prvé: Šéfa klubu Schöna neuspokojil vstup mužstva do sezony, Mountfield je po necelé odehrané čtvrtině extraligy na šestém místě se sedmibodovou ztrátou na vedoucí Kometu Brno.

Za druhé: Růžička, který skončil po sestupu v minulém ročníku v Chomutově, byl volný. A to se stalo velmi zajímavou výzvou nejen pro Hradec. Mluvilo se o jeho příchodu do Pardubic, později do Litvínova. Nakonec tedy skončil v Mountfieldu.

Tým však není rozhodně v tak špatném stavu, jak ukázal například poslední duel s mistrovským Třincem, aby musel skončit Martinec. Navíc se za něj prala hráčská kabina a také fanoušci.

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Oceláři Třinec.
Mazanec vynuloval šampiony

„Stojíme za trenéry. Jsou to workoholici. Dělají nám stoprocentní servis, ale dresy na sobě máme my,“ řekl kapitán celku Radek Smoleňák.

Příznivci zase při nedělním utkání se Zlínem rozvinuli transparent s naprosto jasným vzkazem:

Martinec = Hradec
Růžička = Konec

Vzývali také jméno současného kouče - a to i při úterním souboji s Třincem.

„Děkujeme za tuto podporu,“ řekl Martinec. „Fanoušci byli fantastičtí,“ doplnil ho asistent Petr Svoboda.

Příznivci Růžičkovi vyčítají především korupční aféru, kvůli níž skončil u národního mužstva. Při ní ho jeden z rodičů obvinil, že požadoval úplatek za to, že jeho syn bude moci nastupovat v dresu Slavie. Růžička nakonec zaplatil po rozhodnutí soudu vysokou pokutu.

Ilustrační fotografie.
Nadvláda hostujících týmů. Doma uspěl jen Trutnov B

Když přijel v roce 2015 do Hradce s Chomutovem, kotel mu to připomněl. Na tribuně pro stojící viselo choreo, na němž stálo: „Bez peněz by u Růži nehrál ani mladej Chucka Norrise.“

Při úterním duelu s Třincem zase skandovali: „Růžičku nechceme!“

Přání se jim přes všechnu snahu nesplnilo.

Šéf klubu Schön rozhodl jinak - řekněme, že poměrně nečekaně.

„Spoléhám se na pracovitost, loajalitu a oddanost klubu v osobě Tomáše Martince, doplněnou talentem a obrovskou zkušeností Vládi Růžičky. Domnívám se, že jsme vytvořili nejsilnější trenérský tandem v extralize. Věřím, že budoucnost potvrdí správnost tohoto rozhodnutí,“ vysvětlil boss.

To se uvidí. A jen výsledky rozhodnou o tom, zda hradečtí příznivci nového kouče vezmou na milost.

Martin Firbacher.
Chlumec se chystá na svátek jménem Plzeň. Šest lidí jede ve dne v noci