Brněnská Kometa vyhrála 3:1. Po pěti duelech vede modrobílý favorit 3:2 a v sobotu může doma v našlapeném Rondu slavit postup do finále.

Ve čtvrtek se Kometě vyplatil lednový nákup. Vlastně na poslední (přestupovou) chvíli dorazil do Brna reprezentační zadák Krejčík, jehož Medveščak Záhřeb už neměl šanci na postup do play off ruské KHL, kde působil.

Krejčík v Hradci dvakrát skóroval. Nejprve se trefil v první třetině, v přesilovce pěti proti třem tvrdou ranou. Hradec se dostal do zásadní nevýhody netradičně. Zadák Dietz vyhodil puk přes celé hřiště až do ochranné sítě nad tvrzeným sklem.

Na tento zásah ještě Mountfield zareagoval, po skvělé Bednářově akci překonal gólmana Čiliaka hrdina minulého duelu Knotek.

Jenže ve druhé části se podruhé radoval Krejčík. Tentokrát nezvolil razanci, nýbrž svůj pokus propasíroval přes několik hráčů zakrývajících výhled jinak opět výbornému Rybárovi. Kotouč zapadl do horního rohu, slovenský mladík neměl možnost reagovat.

Z TÁBORA HRADCE: Knotek: Byl to opatrnější zápas

Kometa ještě skórovala v domácí power play a dodržela dosavadní pořádek – soupeři se střídají ve vítězstvích. Hradec bude mít stejný úkol již v sobotu.

Hradec Králové - Brno 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Fakta - branky a asistence: 18. T. Knotek (J. Bednář) – 11. J. Krejčík (O. Němec, H. Zohorna), 36. J. Krejčík (Kováčik), 60. Vondráček (Krejčík, Kováčik). Rozhodčí: Hodek, Kubičík – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 6739. Stav série: 2:3.
Mountfield HK: Rybár – Pláněk, Vydarený, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Čáp – Köhler, Dragoun, Šimánek – J. Bednář, Kukumberg, Dej – Jarůšek, T. Knotek, Picard – R. Pavlík, Džerinš, Kopta.
HC Kometa Brno: Čiliak – O. Němec, J. Krejčík, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, Zábranský, Trška – M. Erat, Hruška, M. Kvapil – Vondráček, Čermák, Dočekal – Haščák, V. Němec, Zaťovič – H. Zohorna, Nečas, Mallet.

Hvězda zápasu

Jakub Krejčík: Brněnský zadák dvakrát pokořil hradeckého fantoma v bráně Patrika Rybára. Jednou tvrdou ranou v přesilovce, podruhé jeho pokus prolétl změtí těl před gólmanem.

Z TÁBORA BRNA: Krejčík: Máme jeden společný cíl

Ohlasy trenérů

Václav Sýkora (Hradec Králové): "Začátek byl z obou stran trošku opatrnější. My jsme bohužel soupeři dali hloupou chybou přesilovku pět na tři a on ji využil. V přesilovce jsme srovnali ještě do konce třetiny. Ve druhé třetině byl soupeř lepší, ale jen do půlky. Kolem desáté minuty jsme se zvedli, byli agresivnější a aktivnější v útočném pásmu a i my jsme si vytvořili několik šancí. Nepodařilo se nám ale vyrovnat a bohužel se to nepodařilo ani v poslední třetině. Ztratili jsme dnešní (čtvrteční) zápas, ale série pokračuje v sobotu v Brně a chceme ji vrátit ještě do Hradce."

Kamil Pokorný (Brno): "Jsme hodně rádi, že jsme zápas zvládli, a myslím si, že zaslouženě. V první třetině jsme se poučili z neúspěšných přesilovek pět na tři a dnes (ve čtvrtek) jsme v ní dali gól. Domácí sice srovnali v přesilovce, ale myslím si, že ve druhé třetině jsme byli lepší. Měli jsme minimálně čtyři vyložené šance, nakonec nám tam spadl gól od modré čáry a byl hodně důležitý. Ve třetí části jsme se snažili hrát dobře v defenzivě. Zkomplikovali jsme si to čtyřmi minutami v oslabení, ale kluci to za přispění vynikajícího Čiliaka zvládli. A zvládli jsme i nervózní závěr."