Pánové mluvili po úterním duelu 45. kola hokejové extraligy, v němž Mountfield porazil kousavou Olomouc 3:0. „Ve druhé třetině jsme soupeře přestříleli, ale gól z toho nevykrystalizoval,“ poukázal na výkon domácího gólmana také hostující asistent Zdeněk Moták.

Střetnutí jen potvrdilo trend posledního měsíce. Pavelka se stal rázem velmi důležitým článkem mužstva, i když postavení jedničky Patrika Rybára je stále nezpochybnitelné. Co se ale změnilo? Především jsou pryč obavy, co se bude dít při Rybárově absenci.

Pavelka je rozehnal. „Cítím, že vedení i spoluhráči mi věří mnohem víc,“ pronesl sám brankář.

Je to logické, jeho výkony jsou zdokumentované čísly. Za leden odchytal šest utkání, do brány se dostal kvůli tomu, že Rybár doháněl tréninkové manko ze začátku sezony a také kvůli jeho nemoci – jako například právě proti Olomouci.

Z šesti duelů Pavelka tři vyhrál, dva prohrál v prodloužení. Nedařilo se mu jen v pátek v Plzni, kde byl střídán ve druhé třetině. O čtyři dny později však vychytal nulu proti Olomouci. „Ukázali jsme si chyby na videu, ale pak už to člověk musí hodit za hlavu. Jedeme dál,” popsal, jak se dával dohromady.

Povedlo se, poté ve druhém domácím utkání v řadě zamknul bránu. Před týdnem se mu stejný kousek povedl proti Chomutovu - to přispěl k výhře 1:0. „Sám sobě jsem si dokázal, že můžu chytat extraligu, to je pro mě nejdůležitější.”

Je to tak, po deseti zápasech má neuvěřitelnou úspěšnost zákroků: 94,21 procenta. Rybár, který vládne extraligovým gólmanům, je na čísle 93,78. Pavelka zatím v žebříčku není, neodchytal dostatečný počet utkání.

To se však postupně mění. Stejně jako pohled na čtyřiadvacetiletého Pavelku.

Kohouti cedili krev. Jdeme na led s tím, že se to může stát, říká Berger

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Olomouc.Zdroj: Deník/ Michal FantaHradec Králové - Udály se dvě nepříjemné chvilky, především ta druhá nestála za nic. „Bylo to šeredné,“ uznal i hradecký asistent Tomáš Martinec.

Úterní duel hokejové extraligy, k němuž přijela do Hradce Olomouc, byl pro hostující Kohouty násobně nepříjemný. Zaprvé prohráli 0:3, zadruhé dvěma hráčům pořádně tekla během zápasu krev.

Ve druhé třetině narazil Rudolf Červený na mantinel obránce Jiřího Ondruška, který spadl nešťastně na obličej. Ve třetí spadl Aleš Jergl a Lukáš Vopelka ho nechtěně kopl bruslí do tváře. Právě o tom momentu u střídaček mluvil také Martinec.

Jergl měl proseknutý obličej, ihned odjel do nemocnice. Ondrušek utkání dohrál. „Bylo to nepříjemné, hlavně aby byli v pořádku. Ale nevím, co proti tomu dělat. Snad jedině, že bychom hráli s košíky,“ zamyslel se domácí útočník Jan Berger. „Každý si je vědom rizika, když jde na led. Hrozí to bruslí i pukem. Je to obrovské riziko,“ netajil vyhlášený bojovník.