Bez tučného zisku z úterního duelu by plán sotva vyšel. Pozor však na Tygry. Pod Ještědem se rozjeli, vyhráli pět uplynulých zápasů a s předstihem si zajistili předkolo play off. V brance září znovuzrozený gólman Ján Lašák, který drží famózní průměr jedné obdržené branky na utkání.

Hradec ještě může být druhý, ale…

O co půjde Mountfieldu ve zbývajících dvou kolech? O vylepšení pozice před play off. Momentálně dlí na pátém místě. Při současném stavu tabulky by ve čtvrtfinále narazil na čtvrtý Zlín. Variant je však více, řeč o nich je na jiném místě této strany. Hradec může teoreticky skončit ještě druhý, ale tato varianta je spíše v oblasti sci-fi.  Před play off jsou jistoty následující: První Sparta narazí na jednoho z vítězů předkola, stejně tak druhý tým tabulky. Třetí vyzve šestého a čtvrtý pátého. Předkolo play off začíná v pondělí, samotné play off v úterý 18. března.

Nabídka pro play off: zbývá ještě kvarteto

OCELÁŘI TŘINEC

Umístění: 2. místo, 92 body.
S kým ještě hrají: venku Pardubice, doma Vítkovice.
Aktuální forma: Luxusní! 8 zápasů, 24 bodů. V neděli přivedli k čirému zoufalství Kometu, kterou spráskali deseti góly (10:2).
Síla kádru: V ofenzivě extrémní. Řádí tajfun Martin Růžička, přidali se i ostatní. Během vítězné šňůry nasypali soupeřům 45 branek! To dělá průměr skoro 6 gólů na zápas…
Rada Hradci: Téhle partě je potřeba se vyhnout. Jakýmkoliv způsobem, pánové. Při vší úctě 
k vám, čtvrtfinále by mohlo být zatraceně rychlou záležitostí.

ŠKODA PLZEŇ

Umístění: 3. místo, 91 bod.
S kým ještě hrají: venku Chomutov, doma Hradec.
Aktuální forma: Jako na houpačce. Od prosince jen jednou vyhráli třikrát za sebou, to svědčí o prazvláštní  nevyrovnanosti.
Síla kádru: Obhájce titulu má ideálně složený tým. V prvních dvou útocích jsou ofenzivní hvězdy v čele se Strakou a Vlasákem, ve zbylých poctiví pracanti.
Rada Hradci: Pokud toužíte po vyhrocené sérii napěchované bublajícími emocemi či skalpu úřadujícího šampiona, zkuste si to namířit na Plzeň.

PSG ZLÍN

Umístění: 4. místo, 86 bodů.
S kým ještě hrají: doma Sparta, venku Liberec.
Aktuální forma: Nejlepší v sezoně! Šest zápasů, šest tříbodových výher. Momentální fazonu nedávno  odnesl i Mountfield.
Síla kádru: Protřelí mazáci Čajánek, Balaštík a Leška mají pořád co říct, vedle nich rostou mladé hvězdičky Honejsek a Holík, nebo bek Zámorský.
Rada Hradci: I přes formu  ševců, se nemusíte ničeho bát. Pro play off je Zlín ideální soupeř na odstřelení! Defenzivní série by vám byla šitá na míru.

KOMETA BRNO

Umístění: 6. místo, 85 bodů.
S kým ještě hrají: doma Kladno, venku Karlovy Vary.
Aktuální forma: Na Spartě chytili sedmičku, v Třinci rovnou deset, mezi dva průšvihy vklínili výhru na Litvínovem.
Síla kádru: Parta udatných válečníků v čele s vojevůdcem Čermákem. Dvě lajny velmi dobré, zbytek průměr. V obraně se to hemží bojovníky, pro play off solidní mix.
Rada Hradci: Jestliže na vás vyjde Kometa, berte to. Jste lepší. Možná ne v útoku, ale na to se v play off nehraje. Vítězí obrany a gólman. V tom máte výrazně navrch.