Na ledě Jičína v pátek odstartovala finálové série play off krajské hokejové ligy. Domácí hráči v úvodním duelu nestačili na hosty z Třebechovic a podlehli jim 1:4. Druhý zápas se hrál v neděli večer pod Orebem a karta se obrátila. Celek z města pohádek svému soupeři oplatil porážku a vyrovnal sérii. Domácí prostředí tedy zatím není žádnou výhodou.

V neděli večer byl na programu také úvodní duel (poražených semifinalistů) série o třetí místo. Hokejisté Jaroměře v něm přivítali Nový Bydžov a nakonec byli o gól úspěšnější (5:4).

Krajská liga - finále play off

1. zápas: HC Jičín – SK Třebechovice pod Orebem 1:4 (0:0, 0:1, 1:3). Branky a asistence: 50. Němec – 23. D. Klemenc (Wolf, T. Drašnar), 43. J. Drašnar (Hornyš, Matouš), 57. Bartoň (Hubáček, Seidl), 60. J. Drašnar (Beránek, Hubáček). Rozhodčí: Padevět – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 3:7, navíc Žďárský (Jičín) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 242. Střely na branku: 34:43. Třebechovice: Petrů – Seidl, Kostka, Souček, Marša, Hornyš, Hendrich, Dittrich – Bartoň, Hubáček, Šeda – Wolf, T. Drašnar, D. Klemenc – J. Drašnar, Matouš, Beránek – Kudr.

Martin Klemenc, trenér Třebechovic: „Dlouho jsme se nemohli dostat do tempa a až do první branky se hrál oboustranně opatrný hokej. Od tohoto okamžiku se hra zrychlila, ale hráli jsme hodně oslabení a nabídli tak soupeři řadu šancí. V závěrečné třetině se nám povedlo potvrdit vedení a poté hrát více do obrany. První bod v sérii je důležitý, ovšem toto cenné vítězství musíme potvrdit i v dalším utkání. Děkujeme hlasitým fanouškům za podporu a těšíme se na stejnou nebo i větší v domácím zápase.“

2. zápas: SK Třebechovice pod Orebem – HC Jičín 1:3 (1:1, 0:2, 0:0). Stav série: 1:1.

KHL - o třetí místo

1. zápas: HC Jaroměř – Stadion Nový Bydžov 5:4 (1:1, 1:1, 3:2). Stav série: 1:0.