Plodná byla pro hokejovou mládež Hradce Králové poslední odehraná extraligová kola. Dorostenci, kteří potřebují body jako sůl, překvapili zřejmě i sami sebe, když v součtu se čtvrteční předehrávkou v Litvínově získali ve třech utkáních osm bodů. Zejména vítězství na ledě lídra z Plzně se určitě nečekalo. Junioři sehráli naopak dohrávané zápasy úvodních dvou kol, v nichž uspěli jen v jednom případě.

Dramatické utkání s Olomoucí rozhodli ve svůj prospěch Hradečtí v poslední minutě základní hrací doby. Ve druhém zápase však nestačili na Opavu, která díky třem brankám během sto padasáti vteřin v závěrečné třetině dokonale otočila vývoj střetnutí.

HC VCES Hradec Králové – HC Mora Olomouc 4:3 (1:2, 1:0, 2:1).

Branky a nahrávky: 11. Pospíšil, 24. Pilař (Salava), 49. Dolana, (Pospíšil) 60. Šimoníček (TS) – 7. Mališka (Venkrbec), 20. Luňák (Vrdlovec), 42. Mališka (Venkrbec). HC VCES Hradec Králové: Brož – Novák, Rozlivka, Svoboda, Voříšek, Macháček, Kotrč – Ropický, Pospíšil, Bendík, Berger, Březina, Salava, Šimoníček, Kubišta, Dolana, Pilař.

Tomáš Luštinec, asistent trenéra Hradce Králové: „Dnes to bylo z naší strany další doslova vydřené vítězství. Je dobře, že jsme na domácím ledě potvrdili body z Českých Budějovic. Zápas rozhodla hrubá chyba soupeře a proměněný nájezd Šimoníčka. Samotný závěr jsme potom už s vypětím všech sil ubránili.“

HC VCES Hradec Králové – HC Slezan Opava 2:4 (1:0, 0:1, 1:3).

Branky a nahrávky: 3. Pilař (Salava), 44. Pospíšil (Dolana, Březina) – 37. Šafár (Mlýnek, Herman), 53. Wolf (Grpfek), 54. Chalupa (Planovský), 55. Wolf. HC VCES Hradec Králové: Brož – Klement, Rozlivka, Svoboda, Voříšek, Macháček, Kotrč – Ropický, Kohout, Pospíšil, Berger, Březina, Salava, Šimoníček, Kubišta, Dolana, Pilař.

Jiří Seidl, trenér Hradce Králové: „Podali jsme obětavý a zodpovědný výkon, za což musím hráče pochválit. Ale v koncovce nás srazily dvě hrubé chyby našich obránců a to nás ve výsledku stálo vítězství.“

HC Lasselsberger Plzeň - HC VCES Hradec Králové 2:4 (0:2, 1:1, 1:1).

Branky a nahrávky: 33. Ruprecht (Růžička), 59. Culek (Zavřel) – 6. Vlček J. (Filip), 14. Šafránek, 26. Šafránek (Bartoš, Červený), 47. Vaněk (Vlček J., Filip). HC VCES Hradec Králové: Alexa – Sobotka, Vaněk, Kusák, Karlík, Červený, Pánek – Jan Vlček, Šafránek, Ondřej Vlček, Juráň, Christ, Půlpán, Matějček, Valášek, Bartoš, Filip.

Pavel Táborský, trenér Hradce Králové: „Podali jsme kvalitní a zodpovědný výkon. Soupeř si asi myslel, že se porazíme sami. Ale první třetina nás dostatečně nabudila a jsme velice rádi, že se nám v Plzni podařilo zvítězit.“

HC VCES Hradec Králové – HC Mountfield České Budějovice 2:1 sn (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0, 1:0).

Branky a nahrávky: 56. Bartoš (Šafránek, Půlpán), 65. Šafránek - 44. Sumerauer (Švihálek, Vaniš). HC VCES Hradec Králové: Alexa - Sobotka, Vaněk, Kusák, Karlík, Červený, Pánek - Šebek, Vlček Jan, Šafránek, Vlček Ondřej, Juráň, Macháň, Christ, Půlpán, Matějček, Valášek, Bartoš, Filip.

Pavel Smítka, asistent trenéra Hradce Králové: „V utkání dlouho dominovali brankáři. Základem úspěchu byla maximální koncentrace hráčů. Přečkali jsme trestné střílení a nepoložil nás asi první gól Budějovic. Po dobrém výkonu jsme získali alespoň dva body.“

HC Chemopetrol Litvínov – HC VCES Hradec Králové 3:5 (1:2, 0:2, 1:1).

Branky a nahrávky: 4. Kousalík (Průcha), 41. Kousalík (Švarc), 52. Bittner (Smolka) - 10. Karlík (Pánek, Matějček), 10. Půlpán (Červený, Šafránek), 21. Matějček (Valášek, Christ), 26. Vaněk (Juráň), 44. Filip (Karlík). HC VCES Hradec Králové: Alexa - Sobotka, Vaněk, Kusák, Karlík, Červený, Pánek - Vlček Jan, Šafránek, Juráň, Christ, Půlpán, Matějček, Valášek, Bartoš, Filip.

Pavel Táborský, trenér Hradce Králové: „Je dobře, že jsme tento důležitý zápas zvládli. Nabudily nás dvě slepené branky v polovině úvodní třetiny a další rychlý gól zkraje třetiny druhé. Vyhráli jsme potřetí v řadě a pro kluky je to jedině dobře po psychické stránce. Doufáme, že se nás štěstí bude držet co nejdéle.“