Emoce, napětí, báječná atmosféra. Tyto atributy bitvy mezi pardubickými a královéhradeckými hokejisty rozhodně nepostrádají. Zápas provází tradičně vyšší zájem fanoušků.

Vstupenky stále jsou

V sezoně 2013/2014 se již několik dnů před duely mluvilo o stoupající horečce. O tom, že na stadionech nezůstane žádné volné místo, nemusel nikdo pochybovat. I v dalších dvou sezonách byly všechny vzájemné zápasy vyprodané.

Až v letošním ročníku  došlo k výjimce. Na první derby této sezony nebyla královéhradecká Fortuna aréna vyprodaná. Zápas sledovalo 6343 diváků.

Návštěva na utkání v Pardubicích se vždy přehoupla přes hranici deseti tisíc diváků. Zájem o zítřejší pardubický duel? Zatím lze hovořit jen o lehce zvýšené teplotě. Ke včerejšímu dni ještě bylo k dispozici okolo 1600 vstupenek. O tom, zda bude vyprodáno, rozhodnou ti, kdo nechávají nákup vstupenky až na poslední dny před utkáním.

„Očekáváme nejvyšší návštěvu této sezony. Vstupenky by měly být k dostání ještě před zápasem na pokladnách," řekl Jan Hrabal, tiskový mluvčí HC Dynamo Pardubice. Vedle tradičního předprodeje probíhá i ten internetový na webových stránkách klubu.

Podpory se v Pardubicích dostane i hráčům Mountfieldu HK, jejichž fanoušci organizují společný vlakový výjezd a následný pochod k Tipsport areně. Na stadionu mají vyhrazený stejně jako ostatní tábory příznivců sektor hostů na stání.

Bezpečnostní opatření

Středeční utkání přinese jako v minulých letech zvýšená bezpečnostní opatření. Hala bude otevřena již 90 minut před začátkem utkání, tedy v 16.30 hodin.

„Hokejový klub si dovoluje fanoušky požádat o včasný příchod do haly, neboť u vchodů do arény budou probíhat důkladné bezpečnostní prohlídky," uvedl Jan Hrabal s tím, že návštěvníci, u kterých budou nalezeny nepovolené předměty (zejména pyrotechnika a zbraně), nebudou v žádném případě do arény vpuštěni, stejně jako osoby pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek.
Pořadatelé budou ve spolupráci s policisty dohlížet na dodržování návštěvního řádu arény. Pro tento zápas bude opětovně platit zákaz vnášení nápojů do hlediště.

Kdo přijde do na svá místa včas, stihne navíc před začátkem zápasu zhlédnout nový klip o historii pardubického hokeje. V 18 hodin pak vypukne hokejová podívaná naplno.

Reprezentace je pro mě nový impuls, varoval obránce Dietz pardubický tým

Stanislav DietzZdroj: Deník/ Michal FantaDva hráči vyrazili na finské dobrodružství. Pro Richarda Jarůška šlo - skoro - o běžnou záležitost, ale obránce Stanislav Dietz si poprvé vyzkoušel, jak se hraje hokej na reprezentační úrovni. Zadák Hradce Králové odehrál během Karjala Cupu všechna tři střetnutí a přispěl k druhému místu na nepříliš oblíbeném turnaji.

„Kluci ukázali, že na to mají a že si pozvánku zasloužili. Všichni odvedli maximum," řekl zkušený útočník Marek Kvapil na adresu sedmi nováčků, a tedy i Dietze. „Vůbec nezklamali. Naopak příjemně nás potěšili. Naskočili do kolotoče a hráli bez obav, bez strachu," ocenil partu zelenáčů hlavní kouč Josef Jandač.

Dietz si vyslechl od trénérů několik rad, jedna se týkala například toho, aby nestínil vlastnímu brankáři. „Jsou to detaily, v tom se musím zlepšit," pronesl pro web hradeckého klubu.

Především však vysoký obránce poznal rozdíl mezi hokejem v české extralize a na mezinárodní úrovni. „Jistě, ta rychlost je něco jiného než extraliga. Myslím, že reprezentace je pro mě nový impuls," prohlásil.

Uvidí se, zda se tento hokejový posun do vyšší společnosti projeví také v exralize. V úterý Dietz s Mountfieldem absolvuje dopolední trénink, ve středu derby v Pardubicích.

Premiéra v nejvyšší soutěži? Útočník Panna nastoupil poprvé proti Hradci

Na reprezentační akci ve Finsku měly Pardubice zastoupení v podobě dvou bývalých hráčů Lukáše Radila a Tomáše Zohorny. To současní členové kádru Dynama mají v hlavách jiné starosti - jak se odrazit k lepším výsledkům v Tipsport extralize.

Devítidenní mezery v programu nejvyšší hokejové soutěže využilo Dynamo k přípravě na další část sezony a především na středeční duel proti Mountfieldu HK. V minulém týdnu odehrály Pardubice i přípravné utkání 
v Kolíně, s nímž spolupracují. Ve značně kombinované sestavě vyhrály 6:3. O branky se podělili Panna, Mallet, Nahodil, Klimenta, Ovčačík a junior Faltys. Kromě něj si zahráli i další junioři, v brance  nastoupil kolínský Sejpal. 
„Více prostoru dostanou mladší hráči," naznačil přínos duelu již před utkáním generální manažer a trenér Pavel Rohlík.

V pondělí dvoufázová příprava, v úterý a ve středu dopolední trénink. Pardubice se v kompletním složení připravují na středeční zápas. „Na derby se moc těším. Takový zápas pro mě mnoho znamená, neboť od mládežnických kategorií s Hradcem Králové hrajeme a všechna utkání jsou vyhecovaná. Přijdou lidi, mají skvělou kulisu," říká dvacetiletý útočník Ondřej Panna, jenž v A týmu debutoval loni v říjnu právě ve východočeském derby.