„Je to výborný a zvučný klub, v NHL má velké jméno. Určitě jsem rád, že si mě taková organizace vybrala," prohlásil v rozhovoru pro klubový web hradeckého Mountfieldu.

Co ještě řekl?

O samotném draftu

Žádné signály jsme s agenty přímo neměli. Ale podle těch pohovorů, co jsem měl na NHL Scouting Combine (kemp pro naděje draftu – pozn. aut.), jsem tušil nebo si myslel, které týmy by si mě mohly vzít. A Detroit byl mezi nimi. Prožíval jsem to hodně. Byl jsem zvědavý a nervózní, jestli mi to vůbec vyjde. Hned poté, co si mě Detroit vybral, jsem šel ke klubovému stolu, kde byli všichni skauti, manažer, hlavní trenér týmu. Pozdravil jsem se s nimi a pak jsem šel nahoru do jejich VIP lóže. Tam jsme se bavili, třeba i s Jirkou Fischerem… Trochu jsme to probrali, ale v rychlosti, ještě jim zbývalo pět voleb. Pak proběhlo i focení v dresu Detroitu.

O show v Buffalu

První kolo byla obrovská show. Do haly v Buffalu přišlo strašně moc lidí a všichni to hrozně prožívali, bylo to na nich vidět. Když se potom začalo vybírat a přišlo na řadu Buffalo, domácí tým, vybralo si Alexandra  Nylandera a lidi ho neuvěřitelně přivítali. Ten to měl nádherné.

Byl jsem tam s rodiči, mamkou a taťkou, a se svými agenty, Vláďou Vůjtkem a Michalem Sivkem. Byl tam s námi i Alan Walsh, kterého mám jako kanadského zástupce. Z té  společnosti nás bylo na draftu patnáct kluků s rodinami. Měli jsme společnou večeři. Byl tam třeba i Patrik Laine nebo Logan Brown, celkem pět hráčů, kteří šli v prvním kole. Takže to bylo dobré.

O Red Wings

Určitě je to silná organizace a mají hrozně moc hvězd. Ať už těch, které hrály dřív, nebo které tam jsou teď. Třeba Petr Mrázek, náš výborný gólman, nebo Zetterberg, Kronwall… To jsou takové ikony. Ale je dobré, že Detroit má hru postavenou na tom, že se snaží hodně hrát s pukem. Jsou tam spíš techničtí hráči.

Když jsme před draftem seděli s agenty, tak jsem si dělal srandu, že mě vezme Detroit. Ale to bylo fakt jenom ze srandy. Neměl jsem žádný klub, kam bych vyloženě „musel" jít a říkal si, že jinak to nebude ono. To ne.

O budoucnosti

Vrátil jsem se, teď normálně zase trénuju v Hradci s týmem. Pátého července odlétám na týden na nováčkovský kemp do Detroitu, potom se zase vracím zpátky do klubu. Nic dalšího aktuálně nevím.

Chtěl bych moc poděkovat hradeckému klubu za podporu i za to, že poslední tři roky jsme měli výborné podmínky. Strašně se to zvedlo s příchodem extraligy, nemám si na co stěžovat. Chtěl bych poděkovat i trenérům. Nejvíc asi těm, které jsem měl ve starším dorostu, protože ti mě dali do obrany napořád. To byli Vybíral, Slabý a Alda Půlpán.