Lví podíl na vítězství hostujícího celku měl útočník Hynek Zohorna, který se zaskvěl hattrickem. V nastaveném čase rozhodl zápas z trestného střílení Marcel Haščák a utnul tak mizérii svého celku.

Hosté procházeli těžkou výsledkovou krizí. Nebodovali od 8. ledna, doma ke všemu nečekaně projeli zápasy s moravskými rivaly Olomoucí a Zlínem. Ani ve Fortuna aréně nezačali dobře. Mountfield měl brzy výhodu přesilovky pěti proti třem a naložil s ní skvostně. Hokejový virtuóz Jaroslav Bednář nachytal gólmana Čiliaka na švestkách a překvapivou střelou z těžkého úhlu otevřel skóre.

Pak přišly Zohornovy chvíle. Ve 29. min. potrestal nedůslednost a švihem vyrovnal. Následně dorazil přesilovkovou ránu Tršky a vše vyšperkoval sólovým únikem ve třetí třetině. Ve středním pásmu se zmocnil kotouče a povedeným blafákem nedal Rybárovi šanci (1:3).

Hradec zbraně nesložil. Pomohly mu k tomu opět přesilovky. V krátkém sledu skórovali Gregorc a Köhler. Minutu před koncem mohl soupeře dorazit Kukumberg, ale nedal.

Prodloužení přineslo řadu šancí a také Dejovo břevno. Jenže pak byl v nájezdu faulován Káňa. Při pádu se však zranil, k trestnému střílení se rozjel Haščák a střelou pod vyrážečku rozhodl.

Hradec Králové - Brno 3:4 po prodl.

Fakta – branky a nahrávky: 4. Bednář (Gregorc), 55. Gregorc (Bednář), 56. Köhler (Jarůšek, Bednář) – 29. H. Zohorna (M. Kvapil), 37. H. Zohorna (Trška, V. Němec), 50. H. Zohorna, 64. Haščák z trestného střílení. Rozhodčí: Bulanov, Úlehla – Bláha, Špůr. Vyloučení: 5:7, navíc Dymáček (Brno) 5 min. + do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 6103. Třetiny: 1:0, 0:2, 2:1 – 0:0.
Mountfield Hradec Králové: Rybár – Čáp, Vydarený, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Plášil – Köhler, Džerinš, Šimánek – Jaroslav Bednář, Kukumberg, Dej – Jarůšek, Dragoun, Picard – R. Pavlík, T. Knotek, Kopta. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.
HC Kometa Brno: Čiliak – O. Němec, Štencel, Trška, Gulaši, L. Vágner, Malec, F. Král – Vincour, L. Čermák, J. Káňa II – H. Zohorna, V. Němec, M. Kvapil – Haščák, Nečas, R. Zohorna – Dostálek, F. Dvořák, Dočekal – Dymáček. Trenér: L. Zábranský st.

Výsledky a pořadí

Hokejová extraliga - další výsledky 41. kola: Třinec - Plzeň 3:2 po prodl., Sparta Praha - Pardubice 3:2, Chomutov - Vítkovice 5:3, Liberec - Karlovy Vary 3:2, Olomouc - Mladá Boleslav 2:4, Zlín - Litvínov 3:1.

1. Liberec 41 26 2 4 9 107:71 86
2. Třinec 41 19 7 7 8 127:92 78
3. Brno 41 19 3 7 12 135:110 70
4. Hradec Králové 39 18 4 7 10 124:97 69
5. Litvínov 41 16 10 1 14 101:101 69
6. Sparta Praha 38 19 3 5 11 117:87 68
7. Chomutov 41 15 9 4 13 123:124 67
8. Vítkovice 40 14 7 2 17 93:100 58