Jde se na věc. Je tu druhý díl play off I. hokejové ligy. Mičkova partu čeká ve čtvrtfinále protivník z kategorie nejtěžších. Chomutov to však musí potvrdit nejen na papíře, ale především na ledě.

„Soupeř má kádr na to, aby se pral o extraligu. Přesto se budeme snažit ho potrápit a třeba i překvapit,“ má jasno ALEŠ KŘETÍNSKÝ. Zkušený hradecký bek od začátku vyřazovacích bojů nosí na dresu velké céčko.

Spoluhráči vás před osmifinálovou sérií s Třebíčí zvolili novým kapitánem. Snažíte se nyní tým ještě více povzbuzovat?
Snažím se kluky nějakým způsobem nabudit a přesvědčit je, že mančaft má určitou sílu. Chci, abychom si věřili, pomáhali si, pracovali jeden za druhého, hráli obětavě. Prostě se týmu snažím vštěpit všechno, co k play off patří. Máme v kádru spoustu mladých kluků, takže my starší jim musíme jít příkladem a přesvědčit je o tom, že se dá hrát s každým a nevzdává se nic bez boje.

Chomutov jste si jako čtvrtfinálového soupeře asi moc nepřáli, že?

Já osobně jsem třeba proti Chomutovu hrál sérii ještě za Kometu Brno. Tehdy jsme ho porazili. V kabině jsme se až tak nebavili o tom, že bychom si ho nepřáli. Proti takovým soupeřům se kolikrát hraje dobře. Hrají kvalitní hokej, rychlý a důrazný. My jsme si stejně nějak moc nemohli vybírat. Po sérii s Třebíčí jsme dostali menší volno a ani nebyl čas na nějaké diskuze.

Půjdete do série s tím, že nemáte co ztratit?

Budeme chtít Chomutov potrápit a třeba i překvapit. Popereme se o každý zápas. Rozhodně nedáme svoji kůži zadarmo.

Sestava soupeře je nabitá zvučnými jmény z extraligy. Je vůbec nějaký recept na jeho skolení?

Snad bychom mohli těžit z toho, že soupeř měl poměrně dlouhou pauzu a jen trénoval. Zápasový rytmus by mu tedy mohl trochu chybět, takže bychom ho mohli zaskočit v prvním utkání, a tím nastavit sérii, aby od začátku nebyla jednoznačná. Chtělo by to ji hned zkraje zamotat.

Má současný Hradec na to, aby favorita dokonce vyřadil?

Zažil jsem už hodně překvapivých vyřazení v různých soutěžích. Pamatuji, jak třeba slovenská Žilina šla do play off ze šestého místa a získala titul. Nic není nemožné, ale Chomutov má určitě kádr na to, aby se pral o extraligu.

S čím byste se rádi vraceli z dvojzápasu na chomutovském ledě?

V sezoně jsme tam získali bod. Na ten výkon i výsledek se budeme snažit navázat. Určitě tam budeme chtít urvat jedno vítězství. Byli bychom moc rádi, kdyby se nám soupeře podařilo zaskočit hned v úvodním střetnutí.

Rozhodně musíte počítat s tím, že obrana si příliš nevydechne…

To určitě. Bude to fyzicky náročné, hlavně co se týká bruslení a soubojů. Když se nám budou vyhýbat zranění, tak můžeme být pořád ve hře.

Co vymyslíte na Radka Dudu? Nebudete se ho snažit malinko rozhodit či trochu vyprovokovat?

Já myslím, že ten kluk je takový, že se vyprovokuje sám. Na to bych se nesoustředil, ale je fakt, že dokáže otrávit celý svůj mančaft. Přes něho je také určitá cesta. Na druhou stranu dokáže strhnout mužstvo a rozhodovat utkání. Uvidíme, jak to bude zvládat on a jak my. Věřím, že se můžeme těšit na pěkné zápasy.