Prokletí zlomeno. Na zlínském ledě, kde se jim dlouhodobě nedaří, Lvi tentokrát slízli smetanu. V zápase bohatém na šance vyhráli 2:1.

Spousta šancí

Na první gól se čekalo až do 27. minuty. Do té doby už měl Hradec na kontě několik zahozených tutovek. Stejně jako v úvodním kole na Spartě i tentokrát ve Zlíně střelecky selhával. Výčet šancí by byl obrovský. Jenom namátkou. Chalupa dvakrát, Vincour, Bezúch. To byly příležitosti jako hrom. Všechny je zlikvidoval nejlepší hráč Beranů - brankář Jakub Sedláček.

Činil se také jeho protějšek. Maxwell neměl sice tolik práce, ale vždy zasáhl spolehlivě. Zejména při nájezdu Hermana nebo na začátku druhé třetiny, kdy za bezbrankového stavu vychytal Popelku.

Hradec byl jasně lepším týmem. Výborně bruslil. Jen škoda, že vedení, které zařídil Berger po přihrávce F. Pavlíka, nenavyšoval. Příležitosti Vincoura, Miškáře či Chalupy po tom volaly.

Na začátku 3. třetiny zafungovala slovenská spolupráce Pauloviče s Rosandičem a hosté šli do trháku (0:2). Jenže zanedlouho snížil Fořt. Lvi to ale dotáhli, přestože zahodili další šance a v závěru přežili horké chvilky při vyloučení Kukumberga.

Zlín - Hradec Králové 1:2

Fakta - branky a nahrávky: 43. Fořt (Kulda) - 27. Berger (F. Pavlík, Miškář), 42. Rosandič (Paulovič). Rozhodčí: Šír, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 3327. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:1.
PSG Berani Zlín: J. Sedláček – Freibergs, Ferenc, Nosek, Žižka, Valenta, Řezníček, Gazda – Šlahař, Herman, J. Ondráček – Kubiš, Fořt, Poletín – Karafiát, Werbik, E. Kulda – Fryšara, P. Sedláček, Popelka. Trenér: R. Svoboda.
Mountfield Hradec Králové: Maxwell – Linhart, Zámorský, Graňák, Cibulskis, Rosandić, Piché, F. Pavlík – M. Chalupa, Koukal, Bezúch – Vopelka, Cingel, Vincour – Miškář, Bičevskis, Berger – R. Pilař, Kukumberg, Paulovič. Trenér: T. Martinec.