„Co potřebuješ při přesilovce 5 na 3? Čtyři pět střel a pak ti tam něco musí  spadnout na hokejku. To se nám nestalo," zamyslel se kouč 
Peter Draisaitl. „Podívejte, my nesmíme kombinovat. Když s tím začneme, tak hrozí, že si něco uděláme," pobavil svým typickým humorem zástup novinářů.

Pak přiznal, že právě v tu chvíli se nejvíce projevila absence klíčových hráčů Šimánka, Kudrny či Podlešáka.

„Když vám chybí první dvě lajny, tak pak to hrají kluci, kteří to netrénují a v zápasech ani nehrají," posteskl si.

Jenže marodka se jen tak nevyprázdní. První hráči by se z marodky měli vrátit až v příštím týdnu. Jednat by se mělo o útočníky Šimánka, Kudrnu a Tvrdíka.

Zkušení útočníci seděli „na bidle"

Trpělivost došla. Hradecký trenér Peter Draisaitl nechal při zápasu se Zlínem „na bidle" útočníka Jakuba Langhammera, jen na šest střídání pustil do hry dalšího forvarda Lukáša Květoně. Před sezonou uvažovaní ofenzivní tahouni Mountfieldu HK se trápí střelecky i herně. Po páteční porážce 2:6 ve Vítkovicích došlo na jejich odsun mimo základní sestavu.

„Měli jsme maximálně pět lidí, kteří s tím zápasem chtěli něco udělat," bědoval v Ostravě Draisaitl. Evidentně mezi ně nepočítal Langhammera s Květoněm a v neděli jim to dal jasně najevo. Prvně jmenovaný vstřelil od 6. října pouze jeden gól (celkem 4+2), druhý sesazený útočník čeká na branku už 17 kol! Naposledy se trefil 13. listopadu, kdy rozhodl prodloužení  na ledě Litvínova.

Mr. Bodyček je zpět. Odnesl to Veselý

První extraligové utkání za Hradec Králové odehrál proti Zlínu jednadvacetiletý obránce  Zdeněk Čáp. Jeho velká chvíle přišla ve třetí třetině. Ve středním pásmu si nabruslil mazáka Ondřeje Veselého, v pravou chvíli se přikrčil a parádně ho zadkem vystřelil do vzduchu. Stadionem to jen uznale zašumělo. Mr. Bodyček je zpátky! „Tohle mě baví. Když dám někomu tělo, ještě víc mě to dostane do zápasu," říkal ještě v době, kdy působil v dresu prvoligových Královských lvů. O Čápovi je známé, že i s nevysokou postavou miluje hru do těla a hlavně ji zatraceně dobře ovládá. Bodyček patří v jeho repertoáru mezi výstavní kousky.